15 celebrít, ktoré používajú umelecké mená! Vieš, kto je Tim Bergling alebo Onika Tanya Maraj?

Zdieľať
mená

Chceš preraziť vo svete hviezd? Začni si vymýšľať svoje umelecké meno! Čím kreatívnejšie, tým lepšie. Nielenže budeš vyčnievať z radu, ale ešte aj ochrániš súkromie svojej rodiny. Ak nevieš, kde sa inšpirovať, prečítaj si, ako si vyberali svoje pseudonymy tie najlepšie svetové hviezdy. Vedel si, že Calvin Harris je len umelecké meno? A kto sa skrýva za Onikou Tanyou Maraj?

Lady Gaga = Stefani Joanne Angelina Germanotta

Okolo vzniku Stefaninej prezývky, ktorú si osvojila z pesničky Radio Gaga od Queenu, kolujú rôzne historky. Jedna hovorí, že autorom mena bol jej producent Rob Fusari, druhá verzia, že si ho vymyslela samotná speváčka a spomínaný producent ju len inšpiroval. Tretia teória zase tvrdí, že vzniklo na marketingovom stretnutí. Vyber si sám, čomu uveríš.

SITA/AP
SITA/AP

Bruno Mars – Peter Gene Hernandez

Autor hitov Grenade či Just the Way You Are získal prvú časť umeleckého mena ešte v detstve, keď ho otec prezýval Bruno po Brunovi Sammartinovi, slávnom zápasníkovi, s odkazom na jeho guľaté detské telo. Pri voľbe vesmírneho priezviska ho vraj ovplyvnili dievčatá, ktoré mu hovorili, že je ako z iného sveta. A planéta Mars je rodiskom všetkých mužov, či nie?  :-)

SITA/AP
SITA/AP

Lana Del Rey – Elizabeth Woolridge Grant

Speváčka začínala ako Lizzy Grant, no zažiarila až s umeleckým menom, ktoré si požičala od Lany Turner a auta Ford Del Rey. Údajne jej pripomína „kúzlo pobrežia“.

SITA/AP
SITA/AP

Nicki Minaj = Onika Tanya Maraj

Uf, pri Nicki sme asi radi, že si vymyslela umelecké meno, pretože Oniku Tanyu Maraj by si asi nikto nezapamätal! Prvá časť mena je skratka od Oniky a Minaj vzniklo z pôvodného Maraj, pretože to znie chytľavejšie.

SITA/AP
SITA/AP

Katy Perry – Katy Elizabeth Hudson

Katy preslávil jej imidž „dievčaťa odvedľa“ a s jej  skutočným priezviskom by sa asi v Amerike naozaj stratila v dave. Navyše sa bála, že by si ju mýlili s herečkou Kate Hudson, a tak ju dnes celý svet pozná ako Perry. (Ktovie, či o umeleckom mene neuvažovala aj Christina Perri, aby si ju ľudia neplietli s Katy. :-D)

SITA/AP
SITA/AP

Julianne Moore – Julie Anne Smith

Čerstvá držiteľka Oscara si za svoj pseudonym zvolila prostredné meno svojho otca. Urobila tak čisto praktických dôvodov, pretože v asociácii divadelných hercov boli už zapísaní jej kolegovia s rovnakými menami.

SITA/AP
SITA/AP

Calvin Harris = Adam Richard Wiles

Umelecké meno tohto speváka a dídžeja je svojím spôsobom sociologickým pokusom. Chcel vraj vyskúšať, ako budú naňho ľudia reagovať, keď nebudú vedieť podľa mena vydedukovať, či je beloch alebo černoch.

SITA/AP
SITA/AP

Jessie J = Jessica Ellen Cornish

Možno budeš sklamaný, no za týmto menom sa neskrýva žiadny veľký príbeh. Jessie je bežná prezývka Jessicy a J je pre efekt. Aspoň má teraz super iniciálky.

SITA/AP
SITA/AP

Avicii = Tim Bergling

Pri voľbe nového mena môže byť inšpiráciou aj náboženstvo. Dôkazom je Avicii, ktorý po svojej prezývke siahol do budhizmu, kde sa toto slovo používa na označenie najnižšieho stupňa pekla. K používaniu iného mena ho donútil MySpace, keď tu nenašiel žiadne voľné variácie svojho mena, a tak si nemohol vytvoriť účet podľa svojich predstáv.

SITA/AP
SITA/AP

Pink = Alecia Beth Moore

To boli časy, keď Pink ešte nosila ružové vlasy! Hovorí sa, že si ich zafarbila, aby sa hodili k jej umeleckému menu, ktoré údajne odkazuje na jej časté červenanie. ( Z hanblivosti asi už vyrástla.) Ďalšia historka hovorí, že si ho vybrala podľa postavy pána Pinka (Mr.Pink)  z Tarantinovho filmu. Faktom je, že Pink sa v súčasnosti na hudobnej scéne čoraz viac objavuje pod svojím skutočným menom spolu so spevákom Dallasom Greenom pod značkou You + Me. Spievajú spolu celkom inú hudbu, na akú sme od rockovej speváčky zvyknutí!

SITA/AP
SITA/AP

Lorde = Ella Yelich-O’Connor

Mladá speváčka sa pri vzniku svojho mena inšpirovala u aristokratov. K titulu lord pridala e, aby jej prezývka znela ženskejšie,  a nová identita bola na svete!

SITA/AP
SITA/AP

John Legend = John Roger Stephens

John si vybral naozaj zaväzujúce meno, lebo to, či sa stane legendou, ukáže až budúcnosť. Treba však uznať, že je na tej najlepšej ceste, o čom svedčí nielen silná základňa fanúšikov, ale aj množstvo ocenení. Mimochodom, meno prijal po tom, čo ho tak nazval poet J.Ivy, pretože Johnova hudba mu pripomínala hudbu zo starej školy.

SITA/Ap
SITA/Ap

Natalie Portman = Natalie Hershlag

Keď začala mladá Natalie Herslag stúpať na kariérnom rebríčku, rozhodla sa zmeniť si meno, aby ochránila identitu a súkromie svojej rodiny. Herečka so židovskými koreňmi si teda zvolila dievčenské priezvisko svojej starej mamy – Portman.

SITA/AP
SITA/AP

Snoop Dogg = Calvin Cordozar Broadus

Malého Calvina volala mama Snoopy. Keď vyrástol a vstúpil do hudobného biznisu, požičal si ešte slovné spojenie  „Doggy Dogg“ od animovanej postavičky Charlieho Browna, ktorú po čase skrátil na Snoop Dogg. A tak ho poznáme dodnes, aj keď občas ešte so svojím umeleckým menom experimentuje.

SITA/AP
SITA/AP

Iggy Azalea = Amethyst Amelia Kelly

Príbeh za pseudonymom mladej raperky je skutočne zaujímavý. Prvá časť mena pôvodne patrila jej psovi, no keď začala nosiť prívesok s jeho menom, všetci si mysleli, že to ona sa volá Iggy. Prezývka sa rýchlo ujala a postupne si na ňu zvykla aj samotná Amethyst. K druhej časti prišla, keď jej kamarát raper poradil, že je lepšie mať pseudonym s viacerými slovami. Doplnila tak slovo Azalea, podľa ulice, kde žila jej rodina.

SITA/AP
SITA/AP

Ktorý umelec má podľa teba najlepšie meno?  :-)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom