Sociálny experiment! Ako by si zareagoval, keby na rande naslepo prišiel obézny človek?

Zdieľať
jfgj

Pre mnohých z nás sú sociálne experimenty mimoriadne zaujímavé – dozvedáme sa vďaka nim totiž to, ako sa správajú ľudia v rôznych životných situáciách. Tento experiment zachytil to, ako reagujú muži a ženy, keď na rande príde niekto, koho neočakávali…

Projekt Simple Pickup sa zameral na internetové zoznamovanie. Ľudia sa prihlásia na sociálnu sieť a začnú hľadať niekoho, s kým by sa radi stretli. Klasika – pozrieš si fotky, píšete si a keď sa vám zdá, že by to mohlo vyjsť, dohodnete sa na stretnutí.Môže sa  však stať, že keď dôjde k stretnutiu, dotyčný bude vyzerať celkom inak na fotkách. Napríklad, bude obézny.

Horizon33_2014-9-28_12-49-9
Takúto fotku mala na internete Sara Foto: www.imgur.com

A presne na toto bolo zameraný tento experiment, ktorý podrobil päť mužov a päť žien zaujímavej skúške. A ako zareagovali, keď na radne prišiel človek o niekoľko kíl ťažší ako ten na fotkách? Pozri si videá a dozvieš sa.

Horizon33_2014-9-28_12-51-10
A takto sa prezentoval Willy Foto: www.imgur.com

Zaujímavosťou je, že najviac žien má pri radne naslepo strach z toho, že by muž mohol byť masovým vrahom. Muži sa však obávajú najviac toho, že by žena, s ktorou sa majú stretnúť, bola obézna!Hlavnými aktérmi videí sú Sara a Willy – obaja sú pekní, no vizážisti a maskéri z nich urobili „tučkov“, ktorí mali používať na internete fotky spred niekoľkých rokov.

A takéto boli reakcie mužov na Saru – jeden sa vyhovoril, že nemá rád klamárov a odišiel, ďalší sa priznal, že je ženatý, tretí vyhlásil, že toto je preňho strata času a odišiel. Štvrtý mladík vyhlásil, že musí ísť na záchod, no nevrátil sa. Iba jeden muž s ňou zostal a bol k nej dokonca aj milý a Sara mu napokon vysvetlila, že ide o experiment.

A ako sa zachovali ženy? Ani jedna zo žien neodišla okamžite. Jedna síce bola na stretnutí extrémne krátko, no ďalšia si s Willym vypila kávičku a ďalšie tri sa s ním dohodli na ďalšom stretku. A jedna z dám ho dokonca pobozkala!

Tak, páni by sa mali nad sebou zrejme zamyslieť a nesúdiť knihy len podľa obalu… Čo povieš?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom