Šokujúce účinky alkoholu! Vedel si, že vďaka alkoholu budeš múdrejší? :-O 3. časť

Zdieľať
Foreign Made Bourbon

Jasné, alkohol ťa môže pokojne aj zabiť a určite nie je dobré to s ním preháňať! No občas, ale vážne len občas, sa môže stať, že alkohol nám prospieva. Neveríš? Presvedčíme ťa v našom seriáli.

Správu o tom, že pravidelné pitie alkoholu v obmedzenom množstve zlepšuje kognitívne schopnosti, priniesol britský lekársky časopis British Medical Journal. Tak asi na tom niečo pravdy bude…

Účastníci štúdie pili 30 alkoholických drinkov za týždeň a vykazovali lepšie výsledky pri riešení matematických a logických úloh než  tí, ktorí nepili žiaden alkohol.

Michele Tavella
FILE - In this Feb. 17, 2011 file photo, a man sends brain-computer interface commands to a robotic computer during Science Conference at Convention Center in Washington. JWT, the global advertising and marketing company, predicts brain-computer interfaces, or BCIs, will push further into the commercial mainstream next year. (AP Photo/Jose Luis Magana, File)

Okrem toho tí, ktorí pili, dosiahli lepšie výsledky aj pri testoch krátkodobej pamäte.

V štúdii sa ale neudáva presné množstvo alkoholu, ktoré musíš vypiť, aby si dosiahol požadované výsledky a neprehnal to.

Prečítaj si o tom, aké ďalšie pozitívne účinky môže mať alkohol:

Šokujúce účinky alkoholu! Vedel si, že ťa môže urobiť nesmrteľným? :-O 1. časť

 Šokujúce účinky alkoholu! Vedel si, že ti alkohol môže zachrániť život? :-O 2. časť

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom