Šokujúce účinky alkoholu! Vedel si, že vďaka alkoholu sa dá schudnúť? :-O 5. časť

Zdieľať
obezita tucna zena
Analia Pecollo celebrates as a scale shows that She has lost 11 kilograms, 24.2 lbs, during the Argentinian TV show 'Cuestion de peso', or ' A matter of weight', June 5, 2007 in Buenos Aires. The show, that has a similar estructure to the U.S. TV show ' The biggest loser' has high TV ratings in a country where, according to an official report, half of the population is overweight and 12 percent of it suffers from obesity.(AP Photo/Natacha Pisarenko)

Jasné, alkohol ťa môže pokojne aj zabiť a určite nie je dobré to s ním preháňať! No občas, ale vážne len občas, sa môže stať, že alkohol nám prospieva. Neveríš? Presvedčíme ťa v našom seriáli.

Pivný pupok má svoju príčinu – jedna plechovka piva totiž obsahuje 160 kalórií. To je asi toľko, koľko má jedna čokoládová tyčinka.

Keď si teda niekto každý večer pred spaním dá 5 plechoviek piva, je to to isté, akoby zjedol 5 čokoládových tyčiniek na jeden šup!

SmallBiz Breweries
In this June 28, 2013 photo, a server grabs a beer while loading a tray at Hale's Ales brewery and pub in the Ballard neighborhood of Seattle. In the neighborhood, home to fishing shops, shipyards and boat fueling facilities for decades, six breweries have sprung up in the past 2 years, joining Hale’s Ales and Maritime Pacific Brewing, which both opened in Ballard in the 1990s. (AP Photo/Elaine Thompson)

Aj tu máme zaujímavú štúdiu – zapojilo sa do nej 37-tisíc ľudí a zistilo sa, že tí najštíhlejší z nich občas pili alkohol.

Boli to však takí ľudia, ktorí si dali týždenne len pár drinkov – ak by si si dal viac ako jeden za deň, začal by si priberať.

Prečo to tak je? To nie je úplne jasné, pretože za to môžu skôr zvyky konkrétnych ľudí než to, že by alkohol v malom množstve spaľoval tuky.

Najvýraznejšie vplýval alkohol na ženy! Štúdia tiež ukázala, že ženy, ktoré vypijú denne viac ako jeden pohár vína, majú o 70% menšiu šancu, že sa stanú obéznymi.

Prečo práve ženy, to vedcom jasné nie je, takže celá tá štúdia okolo pitia alkoholu a chudnutia je plná záhad…

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom