Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Spomínate si na afrického chlapčeka, ktorého rodičia nechali na ulici? Má za sebou prvý deň v škôlke

Horizon33_2017 2 6_13 49 47.jpg
13
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com

Koncom januára 2016 zverejnila dánska humanitárna pracovníčka fotku chlapčeka z Nigéria, ktorá obletela celý svet. Dnes, o rok neskôr, vyzerá chlapček úplne inak.

Fotografia, na ktorej dáva dánska humanitárna pracovníčka napiť na smrť vyhladovanému chlapčekovi, sa stala okamžite virálnou.

www.facebook.com

Dánska humanitárna pracovníčka Anja žije v Afrike a pred troma rokmi založila nadáciu na podporu vzdelávania tamojších detí. Pred rokom našla na ulici dvojročného chlapčeka, ktorý bol v zúboženom stave. Bol na smrť vyhladovaný a na tele mal červy.

www.facebook.com

Dieťa ledva stálo na nohách a na ulici prežilo niekoľko mesiacov.

Foto: www.imgur.com

Chlapec skončil na ulici z nepochopiteľného dôvodu. Jeho rodičia ho obvinili z čarodejníctva a jednoducho sa ho zbavili. V Nigérii to vraj nie je nič výnimočné. Kvôli podobným obvineniam končí na ulici tisícky detí, mnohé z nich sú mučené či dokonca zavraždené.

www.facebook.com

Odo dňa, kedy sa na chlapčeka usmialo šťastia a ujala sa ho Anja, ubehol už rok. No a chlapček prežil v sirotinci, ktorý Anja založila, úžasný rok. Zotavil sa a dnes je úplne zdravý.

www.facebook.com

Chlapček sa teraz začleňuje do kolektívu a má za sebou prvý deň v škôlke.

www.facebook.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 6. februára 2017Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme