Stará radnica v Bratislave

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 03 13 oa13.16.06.jpg

Hlavné mesto Slovenska, Bratislava, ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či jedinečných pamiatok a budov. Rovnako to je aj v prípade budovy Starej radnice v centre mesta. Vedeli ste, že táto budova patrí k tým najstarším budovám mesta?

Stará radnica

Budova Starej radnice je historickou budovou na Hlavnom námestí v Bratislave. Patrí medzi najstaršie budovy v Bratislave. Tvoria ju viaceré budovy, konkrétne Jakubov dom, Pawerov dom, Ungerov dom, a Aponiho palác, ktoré boli postavené v rôznych umeleckých slohoch. Pôvodná časť radnice je dom s vlastnou vežou na východnom okraji námestia.

Mestské múzeum

Momentálne sa v budove nachádza Mestské múzeums expozíciou o histórii Bratislavy. Medzi vystavované exponáty patria nástroje na mučenie, staromestské žaláre, historické zbrane, brnenia, maľby a miniatúry.

Veža radnice

Práve veža tejto radnice láka veľa turistov počas celého roka a predovšetkým počas vianočného obdobia. Pretože pohľad z veže na vianočné centrum je určite krásnym a jedinečným zážitkom.

Zaujímavosť tejto radnice

Jednou z najväčších zaujímavostí a atrakcií tejto budovy je aj delová guľa vstavaná do steny veže, ktorú vystrelili Napoleonovi vojaci v 19. storočí. Všimli ste si tam tú guľu niekedy?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom