Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zaujímavé tiesňavy na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 03 13 oa13.11.03.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza aj veľa zaujímavých a jedinečných prírodných úkazov či unikátov. Do tejto skupiny určite patria aj viaceré tiesňavy, ktoré na Slovensku máme. Už ste si niektorú z nich boli pozrieť?

Haluzická tiesňava

Toto zaujímavé miesto sa nachádza v obci Haluzice v okrese Nové Mesto nad Váhom. Zaujímavá je táto tiesňava predovšetkým tým, že stále pracuje a neustále sa prehlbuje a mení. Vznikla činnosťou Haluzického potoka, ktorý si razí cestu cez tunajšie skaly.

Manínska tiesňava

Manínska tiesňava je národná prírodná rezervácia, ktorá sa nachádza neďaleko Považskej Teplej, táto tiesňava patrí k tým najzaujímaveším miestam na Slovensku aj pre to, že ide o najužší kaňon Slovenska. Vedeli ste o tom?

Králická tiesňava

Králická tiesňava je prírodná pamiatka v správe štátnej ochrany prírody Poľana a nachádza sa v katastrálnom území obce Králiky. Patrí k tým najkrajším miestam u nás a určite sa oplatí urobiť si výlet aj na toto miesto.

Jánošíkove diery

Ide o sústavu tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Nájsť ich môžete v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec a skladajú sa z troch častí, ktorými sú Dolné diery, Nové diery a Horné diery.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 15. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: