Zaujímavé tiesňavy na Slovensku

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 03 13 oa13.11.03.jpg

Na Slovensku sa nachádza aj veľa zaujímavých a jedinečných prírodných úkazov či unikátov. Do tejto skupiny určite patria aj viaceré tiesňavy, ktoré na Slovensku máme. Už ste si niektorú z nich boli pozrieť?

Haluzická tiesňava

Toto zaujímavé miesto sa nachádza v obci Haluzice v okrese Nové Mesto nad Váhom. Zaujímavá je táto tiesňava predovšetkým tým, že stále pracuje a neustále sa prehlbuje a mení. Vznikla činnosťou Haluzického potoka, ktorý si razí cestu cez tunajšie skaly.

Manínska tiesňava

Manínska tiesňava je národná prírodná rezervácia, ktorá sa nachádza neďaleko Považskej Teplej, táto tiesňava patrí k tým najzaujímaveším miestam na Slovensku aj pre to, že ide o najužší kaňon Slovenska. Vedeli ste o tom?

Králická tiesňava

Králická tiesňava je prírodná pamiatka v správe štátnej ochrany prírody Poľana a nachádza sa v katastrálnom území obce Králiky. Patrí k tým najkrajším miestam u nás a určite sa oplatí urobiť si výlet aj na toto miesto.

Jánošíkove diery

Ide o sústavu tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Nájsť ich môžete v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec a skladajú sa z troch častí, ktorými sú Dolné diery, Nové diery a Horné diery.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom