Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv eviduje druhý prípad možného súvisu medzi očkovaním a úmrtím

ilustračný obrázok
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračný obrázok www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Išlo o 79-ročnú pacientku s viacerými chronickými ochoreniami, ktorá bola očkovaná vakcínou od spoločnosti Moderna.

BRATISLAVA 25. marca (SITA) – Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) uzavrel druhý prípad možného súvisu medzi očkovaním a úmrtím. Išlo o 79-ročnú pacientku s viacerými chronickými ochoreniami, ktorá bola očkovaná vakcínou od spoločnosti Moderna. Príčina úmrtia bola stanovená pitvou a súvisela s chronickými ochoreniami pacientky. Vzhľadom k tomu, že vzniknuté nežiaduce reakcie po očkovaní mohli prispieť k celkovému zhoršeniu zdravotného stavu, príčinná súvislosť medzi očkovaním a úmrtím bola stanovená ako možná.

„O podobnom prípade sme informovali 26. januára 2021, keď išlo o úmrtie 79-ročného muža po očkovaní vakcínou Comirnaty a príčinná súvislosť bola takisto stanovená ako možná,“ uviedla hovorkyňa štátneho ústavu Magdaléna Jurkemíková.

V súvislosti s očkovaním na prevenciu ochorenia COVID-19 štátny ústav k 24. marcu eviduje 2 580 hlásení podozrení na nežiaduce účinky. Z celkového počtu hlásení je 94 závažných, čo predstavuje 3,6 %. K vakcíne Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech eviduje ŠÚKL 1 347 hlásení, z nich bolo 58 závažných. V prípade Moderny ide o 73 hlásení, z toho štyri závažné. K vakcíne AstraZeneca bolo zaevidovaných 1 154 hlásení, 32 bolo závažných. V prípade šiestich hlásení nebol uvedený názov vakcíny a tejto údaj štátny ústav dožiadal.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv bude zverejňovať týždenné štatistiky hlásení podozrení na nežiaduce účinky po vakcínach proti COVID-19 každý štvrtok.

www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 25. marca 2021
reklama:
reklama:
reklama: