Sú SUV autá len módny výstrelok?

Zdieľať
Kia sportage hev gtl my22 discover keyvisual.webp
Foto: Kia Sales Slovakia

Nové SUV modely sú priestranné, bezpečné, svojou robustnosťou vzbudzujú rešpekt, a keď do nich sadnete raz, zamilujete sa a je to láska na celý život.

Možno sa aj vy tešíte na chvíle, keď si sadnete do svojho SUV a vychutnáte si komfortnú jazdu v štýlovom aute, ktoré prirodzene vzbudzuje rešpekt. Pokrokové technológie vám dávajú väčšiu istotu aj v zvládaní náročných dopravných situácií.

Mať vo svojej garáži SUV so sebou prináša viacero výhod, pričom atraktívny vzhľad a robustnosť nie sú to jediné, čím vynikajú. Máme na mysli aj hybridné autá, ktoré sa tešia mimoriadnej obľube. Aké sú ich plusy?

SUV autá zaujmú svojou robustnosťou a priestrannosťou

Ak ste doteraz jazdili v malom sedane, zrejme si budete musieť chvíľu na rozmery SUV zvykať. Avšak táto drobná nevýhoda je nič v porovnaní s tým, čo vám tento typ karosérie prinesie do života. Zvonku budia jeho rozmery obdiv, zvnútra sú zárukou maximálneho pohodlia aj pre vysokých ľudí. Samozrejme, v prípade, že vám rozmery SUV nevyhovujú, vždy môžete zvoliť crossover.

Priestrannosťou sa vyznačuje aj batožinový priestor SUV, do ktorého zmestíte značnú časť garderóby svojej polovičky alebo veľké domáce zviera. Praktické je aj pre chatárov a chalupárov. Do úložného priestoru prehľadne naukladajú náradie či stavebný materiál. Nové modely SUV Kia Sorento však ponúkajú ešte oveľa viac.

Kia Sorento sa dá ľahko premeniť z 5-miestnej alternatívy na 7-miestnu. Ocenia to viacpočetné rodiny, ale aj partie kamošov, ktorí spolu radi chodia na turistiku či výlety. Naopak, väčší úložný priestor získate, keď sklopíte zadné sedadlá v pomere 40:60. Čo je však dôležité, Kia Sorento napriek svojej robustnosti pôsobí elegantne.

Bezpečnosť, bezpečnosť a ešte raz bezpečnosť

SUV autá a bezpečnosť sú späté odjakživa. Pevná konštrukcia, vyššia poloha sedadiel a prepracované bezpečnostné prvky zaraďujú SUV vozidlá medzi topku na trhu. Tým, že bezpečnosť je na prvom, druhom i treťom mieste, sa netají ani prestížny výrobca áut, značka Kia.

Atraktívne nové SUV modely Kia Sorento disponujú inteligentnými bezpečnostnými inováciami, ktoré slúžia na elimináciu rizík pri šoférovaní na preplnených slovenských cestách, plných bezohľadných vodičov. Sami viete, že pri šoférovaní musíte predvídať a vedieť odhadnúť, čo urobia šoféri v autách okolo vás, cyklisti a chodci. To nie je vždy jednoduché. Avšak vo vozidle Kia Sorento nie ste na to sami. V zložitých situáciách vás auto nenechá v štichu aj vďaka technológii DriveWise.

Čo vám prinesie? Tak napríklad inteligentný systém predného osvetlenia ovláda diaľkové svetlá tak, aby maximalizoval viditeľnosť. Oceníte systém monitorovania mŕtveho uhla, technológiu upozorňujúcu na pohyblivé prekážky pri cúvaní alebo inteligentný tempomat s podporou navigácie.

SUV je do každého terénu i počasia

Ďalšou výhodou SUV vozidiel je všestrannosť. Budú vás verne sprevádzať nielen v preplnených mestách či na diaľniciach, ale aj v náročnom teréne za každého počasia. Štvorkolka je zárukou, že SUV zvládne aj vyššie prevýšenie, bahnitý či zamrznutý povrch. Vy sa tak dostanete so svojím autom na miesta, o ktorých ostatní len snívajú.

Snažíte sa užívať si každú jednu chvíľu, pretože život je príliš krátky na to, aby ste ho premrhali čakaním? Inšpiratívna Kia Sportage je v porovnaní s modelom Kia Sorento kompaktnejšia, a nedovolí vám len tak nečinne sedieť. Oceníte pokročilý režim jazdy v teréne, ktorý upravuje dynamiku jazdy vzhľadom na aktuálny terén a počasie. Poteší aj výber režimov jazdy.

Informačný servis

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom