Svet je šokovaný zo samovraždy Robina Williamsa! Pozri, ako na tragédiu zareagovali celebrity!

Zdieľať
Robin Williams
Actor Robin Williams poses for a portrait during the Happy Feet Press Junket in Beverly Hills, Calif. on Saturday, Nov. 5, 2011. (AP Photo/Dan Steinberg)

Vo veku 63 rokov zomrel v pondelok americký herec Robin Williams. Bezvládne telo rodáka z Chicaga, ktorý zrejme spáchal samovraždu, našli v jeho dome v severnej Kalifornii.

Barack Obama: „Robin Williams bol letcom, džinom, opatrovateľkou, prezidentom, profesorom, Petrom Panom a všetkým medzi tým. Bol však jedinečný. Vstúpil do našich životov ako mimozemšťan, no nakoniec sa mu podarilo dotknúť každej časti ľudskej duše. Rozosmial nás, rozplakal nás. Veľkoryso poskytoval svoj nesmierny talent tým, ktorí to potrebovali najviac – od našich vojakov slúžiacich v zahraničí až po ľudí na našich vlastných uliciach, ktorých sme vytlačili na okraj spoločnosti. Rodina Obamovcov vyjadruje úprimnú sústrasť Robinovej rodine, jeho priateľom a všetkým, ktorí našli svoj hlas vďaka Robinovi Williamsovi.“

Robin Williams, Susan Schneider
Robin Williams s treťou manželkou Susan Schneider

Steven Spielberg: „Robin bol búrkou komediálneho génia a náš smiech bol hromom, ktorý tú búrku udržiaval pri živote. Bol to kamarát a nedokážem uveriť, že už tu nie je.“

„Zo straty Robina Williamsa ani nemôžem byť vo väčšom šoku. Chlapík, úžasný talent, herecký partner, čistá duša,“ napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter komik Steve Martin.

„Robin Williams prinútil svet smiať sa a rozmýšľať. To si budem pamätať a ctiť. Úžasný človek, umelec a priateľ. Bude mi nesmierne chýbať,“ uviedol na Twitteri herec Kevin Spacey.

Obit Robin Williams
FILE - This Nov. 12, 1979 file photo shows actor-comedian Robin Williams, third from right, dressed as a cheerleader with the Broncos' Pony Express cheerleaders during the filming of an episode of "Mork & Mindy," in Denver. Williams, whose free-form comedy and adept impressions dazzled audiences for decades, has died in an apparent suicide. He was 63. The Marin County Sheriff’s Office said Williams was pronounced dead at his home in California on Monday, Aug. 11, 2014. The sheriff’s office said a preliminary investigation showed the cause of death to be a suicide due to asphyxia. (AP Photo/File)

Ben Stiller: „Jeden tweet nedokáže popísať veľkosť Robinovho srdca, duše a talentu. Je to veľmi smutné. Spoznal som sa s ním, keď som mal trinásť rokov, a bol som jeho veľkým fanúšikom. Bol ku mne veľmi milý a bol milý ku každému fanúšikovi, s ktorým som ho kedy videl. A k ostatným hercom bol veľmi štedrý a úžasný. Každý sa vďaka nemu cítil výnimočný a rovnocenný, aj keď on bol tým géniom. Jeho srdce bolo obrovské a aj keď ste sa s ním nepoznali, on rozdával zo svojho ducha všetkým prostredníctvom svojej práce, takže sme ho cítili všetci. Jeho vplyv na svet bol veľmi pozitívny a pre ľudí spravil veľmi veľa dobrého. Ja a množstvo ďalších ľudí sme sa vďaka nemu dlho a dobre smiali. A pretože oni nepíšu na Twitter, táto správa hovorí za všetkých Stillerovcov (Jerryho, Anne a Amy – rodičia a sestra, pozn.), ktorým bol Robin vynikajúcim priateľom.“

APTOPIX Obit Robin Williams
FILE - This 1982 file photo originally released by Warner Bros. Pictures shows actor Robin Williams as T.S. Garp from the film, "The World According to Garp." Williams, whose free-form comedy and adept impressions dazzled audiences for decades, died Monday, Aug. 11, 2014, in an apparent suicide. Williams was 63. (AP Photo/Warner Bros., File)

„Nikdy som nepoznal milšieho, bystrejšieho a ohľaduplnejšieho človeka, než bol Robin. Robinova oddanosť ako umelca zlepšovať nám náladu a robiť nás šťastnými sa nedá porovnať s nikým iným. Miloval nás všetkých a my sme ho milovali tiež,“ uviedol herec John Travolta.

„Som v šoku,“ napísal na Twitteri komik a herec Bill Cosby.

„Som v šoku a iba sa potácam zo správ o úmrtí Robina Williama. Miliónom ľudí prinášal radosť… jednoducho, wau,“ uviedol herec Neil Patrick Harris.

Robin Williams
Actor Robin Williams speaks at The 24th American Cinematheque Awards honoring Matt Damon in Beverly Hills, Calif. on Saturday, March 27, 2010. (AP Photo/Dan Steinberg)

„Celá rodina Osbournovcov smúti nad stratou milého, zábavného, štedrého a talentovaného človeka, Robina Williamsa,“ vyhlásila Sharon Osbourne, manželka hudobníka Ozzyho Osbourna.

„S ľútosťou som sa dozvedel o tragickom úmrtí Robina Williamsa. Strávil som s ním veľa času, dokonca som s ním vystupoval v San Franciscu. Je to veľmi smutné,“ napísal niekdajší moderátor Larry King.

„Robin bol taký milý, aký bol zábavný. Ak ste smutní, prosím, povedzte to niekomu,“ uviedol moderátor Jimmy Kimmel.

„Nemôžem uveriť správam o Robinovi Williamsovi. Dal tak veľa toľkým ľuďom. Som zničená,“ napísala moderátorka Ellen DeGeneres.

„Pán Williams ma navštívil počas prvého dňa nakrúcania Pasce na rodičov. Nikdy nezabudnem na jeho láskavosť. Je to obrovská strata. Úprimnú sústrasť,“ napísala herečka a speváčka Lindsay Lohan.

V týchto filmoch si mohol vidieť zosnulého herca a komika:

Flubber

Insomnia

Dobrý Will Hunting

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom