Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Takto môže skončiť každý, kto to preženie s energetickými nápojmi.

Cc8944c50116edafd93f252759425005.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sk.pinterest.com
reklama:
reklama:

Občas energetický nápoj nikomu neublíži. No ak to preženiete s množstvom, nemusí to mať dobrý koniec.

V dnešnej dobe je pitie energetických nápojov bežné. Na trhu ich je veľmi veľa a niekedy si človek nevie ani vybrať. No horšie je, že si veľa z nás neuvedomuje, ako nám škodia. Hlavne mladí chcú byť „in“, tak sa čo najčastejšie predvádzajú s „energeťákom“ v ruke.

https://sk.pinterest.com/pin/58124651420935408/
sk.pinterest.com

Dávajte si však na to pozor, pretože nadmerné pitie týchto nápojov vám nedodá ani tak energiu, ako vám môže spôsobiť nepríjemnosti a ohroziť vaše zdravie. British Medical Journal potvrdil, že každodenné pitie štyroch až piatich energetických nápojov po dobu troch týždňov viedlo k rozvoju akútnej hepatitídy. Tento prípad sa potvrdil u neznámeho muža.

To nie je však prvýkrát, kedy nadmerné množstvo energetických nápojov spôsobilo škody. Jedna žena oslepla po tom, čo vypila 20 plechoviek energetického nápoja denne počas štyroch rokov. To už bol ale naozaj extrémny prípad.

https://sk.pinterest.com/pin/311029917999829210/
sk.pinterest.com

To, čo zažil tento muž sa však celkom pokojne môže stať hocikomu z nás. Začal sa totiž cítiť unavený a začal mať bolesti brucha. Jeho príznaky sa aj naďalej zhoršovali, ale nepokladal to za niečo vážne, myslel si, že to je chrípka. Po tom, ako jeho moč stmavol a jeho koža začala žltnúť, zisitli mu lekári žltačku. „Laboratórne testy odhalili vysoké hladiny pečeňových enzýmov, ktoré ukazovali poškodenie a dôkaz chronickej hepatitídy typu C“. Hepatitída bola potvrdená po vykonaní pečeňovej biopsie.

Lekári veria, že hepatitída bola spôsobená nadmerným množstvom energetických nápojov, ktoré obsahujú niacín, ktorý je tiež známy ako vitamín B3. Každý energetický nápoj má okolo 40 mg niacínu, čo je dvojitá dávka odporúčaného denného príjmu.

Preto by sme sa mali poučiť z tohto príbehu a dávať pozor na to, aké energetické nápoje pijeme a hlavne koľko. Pretože nášmu organizmu naozaj neprospievajú.

Ak sa však neviete „energeťákov“ vzdať, tu je super recept, ako si ho môžete vyrobiť sami doma: https://najky.sk/mate-radi-energeticke-napoje-takto-jednoducho-ho-vyrobite-aj-doma/

https://sk.pinterest.com/pin/20618110772073509/
sk.pinterest.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 5. novembra 2016Zdroj www.theladbible.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: