Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Takto sa menili halloweenske kostýmy počas 100 rokov

Befunky collagef.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Ako všetci vieme, blíži sa najstrašidelnejší sviatok v roku. Tak, ako ho mnohí milujú a tešia sa na to, ako sa prezlečenú za niekoho iného alebo pomocou make-upu zo seba spravia strašidelné monštrum, tak sú tu aj ľudia, ktorí tento sviatok nemajú radi a sú proti.

Halloween však nie je moderný sviatok vytvorený zo dňa na deň Američanmi. Halloween má svoju históriu a prešiel vývojom, rovnako ako halloweenske masky a kostýmy.

Halloween je obdobie medzi jeseňou a zimou, medzi hojnosťou a nedostatkom, medzi životom a smrťou. Je to čas osláv a povier. Predpokladá sa, že vznikol zo starého keltského sviatku Samhain, kedy ľudia chodili so zapálenými pochodňami, obliekali si kostýmy a to všetko pre to, aby odohnali zlých duchov.

Kostym.jpg
www.youtube.com

V 8. storočí pápež Gregor III. označil 1. november ako Sviatok všetkých svätých a mučeníkov a začlenil do neho aj niektoré zvyklosti zo starého sviatku Samhain.

Večer pred 1. novembrom bol známy ako All Hallow´s Eve a neskôr Halloween. Postupom času sa Halloween vyvinul na sekulárnu komunitnú udalosť charakterizovanú zábavnými aktivitami pre deti ako je „trik alebo neplecha“.

Kostymy 1.jpg
www.youtube.com

V mnohých krajinách po celom svete, keď sa dni skracujú a noci ochladzujú, sa ľudia zhromažďujú 31. októbra, aby sa prezliekli do kostýmov a masiek, deti zbierajú sladkosti a všetci sa zabávajú lúčiac sa so slnkom a vítajúc zimu.

V tomto videu môžete vidieť, ako sa tento strašidelný sviatok, špeciálne kostýmy a masky postupne menili až do súčasnej podoby.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 20. októbra 2017Zdroj www.history.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: