Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Takto sa zaobchádza s pandami v Číne. Video, ktoré pobúrilo celý svet

Panda.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com

Internetom sa začalo šíriť video, v ktorom je vidieť, ako ošetrovatelia zneužívajú pandy v čínskom výskumnom zariadení.

Na nedávnych záberoch zachytených vo Výskumnej základni Chengdu v obrovskom chove pánd bolo jasne vidieť, ako ošetrovatelia pandy hádžu na zem, váľajú a ťahajú ich po zemi, chytajú ich za kožušiny a kričia na ne.

Panda1.jpg
www.youtube.com

Ako informovala BBC, k celej situácii sa vyjadril aj riaditeľ základne, ktorý uviedol, že konanie zamestnancov bolo nevhodné a boli informovaní, aby s nimi zaobchádzali jemnejšie. Jeden zo zamestnancov na videu menom Guo Jingpeng sa bránil. Hovorí, že pandy, a dokonca aj ich mláďatá môžu byť silnejšie a nebezpečnejšie, než si to verejnosť uvedomuje.

Panda3.jpg
www.youtube.com

Guo hovorí, že pri kŕmení ho jedna panda schytila za ruku tak silno, až sa jej zuby zarezali do jeho ruky a začal krvácať. Verejnosť však jeho príbeh neakceptuje, pretože tento národ pandy miluje. Ľudia sa veľmi rozhnevali, keď uvidelo toto video. Mnohí sú za to, aby Guo rezignoval zo svojho zamestnania a niektorí dokonca spochybňujú legitimitu populárneho chovného zariadenia Chengdu.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 2. augusta 2017Zdroj www.businessinsider.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,