Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tatér pomohol mladej dievčine premeniť zjazvenú ruku na krásnu ružu, a tak zabudnúť na minulosť

A87ff679a2f3e71d9181a67b7542122c8 800x420.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.heftig.tv
reklama:
reklama:

Tetovanie nie je vždy len obyčajný obrázok. Často je pre človeka veľmi výnimočné. V prípade tejto dievčiny bolo naozaj dôležité. Prečítajte si, prečo. 

Aoife Lovett trpela v mladosti duševnými problémami a ťažkou depresiou. V najhorších chvíľach videla len jednu cestu ako uniknúť úzkosti. Dorezala si žiletkami pravé predlaktie tak hlboko, že to nielen veľmi bolelo, ale aj krvácalo. Po uzdravení jej však na ruke zostali nepekné jazvy.

Hoci sa už 19-ročná dievčina dostala z ťažkej depresie do normálneho života, napriek tomu jej každý deň pripomínali jej minulosť nepríjemné jazvy. „Je to veľmi ťažké, keď ti každodenne niečo pripomína, čo si urobil. Pripomína ti to, ako si sa cítil byť vinný, obzvlášť keď si bol obklopený svojou rodinou.“

13921040_1124176547641737_5232860103927955074_n.jpg
Foto: www.imgur.com

Preto sa Aoife rozhodla, že si svoje jazvy prekryje tetovaním. Nebolo to však také jednoduché. „Mnoho umelcov mi nechcelo vytvoriť tetovanie, pretože je to veľa práce a na zjazvenej koži sa ťažko tetuje.“  Bola z toho zničená a už viac neverila, že dokáže zakryť svoje jazvy, až kým jej matka náhodou nenatrafila na projekt Ryana Kellyho, tatéra z Dublinu.

?

A post shared by Ryan Sean K (@ryanseanthepirate) on

V projekte „Scars Behind Beauty“ pomáha Ryan Kelly ľuďom zakryť ich jazvy, ktoré vznikli sebapoškodzovaním. S projektom začal po tom, ako vo februári 2017 dostal nečakanú návštevu mladej ženy. „Náhle prišlo do môjho štúdia dievča a chcelo tetovanie na prekrytie nepekných jaziev. Začal som sa s ním rozprávať a povedalo mi svoj príbeh. Nakoniec som od tej dievčiny ani nežiadal peniaze. Pretože pre ňu to bolo viac ako len tetovanie.“

16266099_789103861240301_2657453113644734227_n.jpg
www.facebook.com

Odvtedy mladý otec vytetoval mnoho obrázkov na zjazvenú kožu ľudí, ktorí si ublížili. Ryan si je však dobre vedomý toho, aké ťažké je tetovať na nerovnom povrchu. Chápe preto, keď jeho kolegovia odmietajú takúto požiadavku od zákazníkov. „Chápem to do určitej miery, pretože ak chcete, aby bolo tetovanie dokonalé, musíte bodnúť do hladkej kože. Občas to môže trvať dlhšie, ale pre mňa to znamená oveľa viac, pretože pomáham niekomu zabudnúť na ťažké chvíle.“

Ryan vždy obetuje svoj voľný čas pre svoj projekt a tetovanie na zjazvenú pokožku vytvára každú sobotu zákazníkom, ktorí úspešne prekonali svoje problémy s duševným zdravím. Ryanov priateľ a učiteľ spáchal minulý rok samovraždu v dôsledku ťažkej depresie, takže je pre Ryana ešte dôležitejšie dať ľuďom nádej na lepší život. On tetuje nielen obrázok na koži, ale tetuje aj ich silu, nádej a odvahu, aby mohli prežiť zvyšok svojho života so zdvihnutou hlavou.

Di4q 5qxuaaxxek.jpg
Foto: www.imgur.com

Aoife sa nakoniec dohodla s Ryanom a dostala svoje dlho očakávané tetovanie. Teraz je majiteľkou nádhernej ruže, cez ktorú prechádza dýka. Pre mladú Írku je obraz na jej predlaktí symbolom, že prekonala nízke body svojho života. Už nemusí skrývať svoju ruku, a teda svoju minulosť, ale teraz môže žiť život s novou silou. „Ryan pomáha ľuďom napredovať. Dáva vám niečo krásne, na niečo škaredé. Dáva vám nový pocit slobody a dôveru. Myslím, že to, čo robí Ryan, je skvelé.“

Ryan Kelly je jedným z mála tatérov, ktorí sa odvážia zjazvenej pokožke darovať nový život. V súčasnosti je na jeho čakacom zozname viac ako 300 ľudí a Ryan je rozhodnutý, že pomôže každému z nich zabudnúť na temnú minulosť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 21. novembra 2017Zdroj www.heftig.tv © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: