Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Už máte fidget spinner? Táto hračka je novým hitom medzi deťmi aj dospelými.

fidget spinner hračka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Fidget spinner – tak sa volá táto nová hračka, ktorá sa stala absolútnym hitom, a to nielen medzi deťmi, ale aj medzi dospelými. Fidget spinner dorazil aj na Slovensko a vďaka prívlastku „antistresová hračka“ je oň veľký záujem. Ak ste ešte o tejto hračke nepočuli, predstavíme vám ju.

Jednoznačne najobľúbenejšou hračkou tohto roka sa stáva fidget spinner. Zvláštne pôsobiacu vecičku prezentujú ako účinný „liek“ pri poruchách pozornosti, hyperaktivite, úzkosti a pomáhať má aj autistom. 

Fidget Spinner Black #fidget #spinner #spinners #fidgetspinner #black #new #toy #toys #tropicmobil #novisad #beograd #srbija #dostava

A post shared by fidget_spinner_tropic (@fidget_spinner_tropic) on

Čo je fidget spinner?

  • ide o malú hračku s troma ramenami, ktorú je možné v strede uchopiť dvoma prstami a točiť
  • je navrhnutá tak, aby zamestnala mozog hyperaktívnych ľudí, ktorí si takto vybijú energiu a následne sa budú vedieť sústrediť na prácu či učenie
  • hranie sa s fidgetom prináša príjemnú skúsenosť a je možné s ním robiť rôzne triky
  • na YouTube je už niekoľko inštruktážnych videí, ktoré vás rôzne triky naučia
  • predávajú sa aj ako pomôcky pre ľudí trpiacich autizmom, ADHD či úzkostnými poruchami
  • sľubujú zlepšenie koncentrácie či dokonca objavenie kreatívnej časti vašej osobnosti

Celkom príjemnou správou je cena fidget spinneru sa pohybuje okolo troch-štyroch eur a dostupné sú viaceré farebné verzie. Ak chcete nájsť túto hračku za najvýhodnejšiu cenu, nájdete ju a v internetových porovnávačoch ako Heureka a podobne. Fidget spinner je v predaji v kamenných hračkárstvach aj na internete.

Ako funguje fidget spinner?

Trojramennú verziu hračky uchopíte medzi palec a ukazovák a potom roztočíte. Po roztočení jeden prst uvoľníte a snažíte sa, aby hračka zostala balansovať na tom druhom.

A hoci ide nepochybne o obrovský hit, školy v USA túto hračku hromadne zakazujú. Odpútavajú totiž pozornosť žiakov od výkladu učiteľa, no podľa mnohých sú aj celkom nebezpečné. Obsahujú totiž malé časti, ktoré neposedné deti môžu zhltnúť či vdýchnuť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 2. júna 2017Zdroj ©www.livescience.com Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: