Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tatranská magistrála je najdlhší súvislý turistický chodník

Sni mka obrazovky 2018 04 24 oa17.23.18.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Tatry patria k obľúbeným a vyhľadávaným miestam nielen domácich turistov, ale aj tých zahraničných. Nachádza sa tam veľa turistických chodníkov, ktoré sa snaží každý deň niekto zvládnuť. Viete, ktorý turistický chodník je v Tatrách najdlhší?

Tatranská magistrála

Tatranská magistrála je červeno značený turistický chodník, ktorý prechádza južnými svahmi Západných a Vysokých Tatier. Je najdlhším súvislým turistickým chodníkom vo Vysokých a Západných Tatrách. Celková dĺžka tohto chodníka je okolo 72 kilometrov, celkový čas potrebný k jej zdolaniu je asi 20 hodín.

Kde je začiatok tohto chodníka?

Tento turistický chodník sa začína pri Veľkom Bielom plese. Ide o najväčšie z Bielych plies v Doline Bielej vody pod juhovýchodnými úbočiami Belianskej kopy a na severovýchodnom okraji skupiny Bielych plies vo Vysokých Tatrách.

Napriek tomu, že pri zdolávaní tohto najdlhšieho turistického chodníka existuje pár odbočiek a podobne, jeho oficiálna dĺžka je 72 kilometrov. Pri jeho zdolávaní sa ocitnete aj na viacerých známych a krásnych miestach Tatier, ako napríklad Štrbské pleso.

Koniec chodníka

Za koniec chodníka, samozrejme ho môžete považovať aj za začiatok, ak začnete v tomto mieste, je považované rázcestie Tokariny. Táto časť magistrály je vedená nižšie a nevystupuje vysoko do hôr.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 27. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: