Tenisky Converse Chuck Taylor - evolúcia streetwearovej klasiky

Zdieľať
Kultowe conversy.jpg
Foto: Sizeer

V roku 1921 navštívil basketbalista Charles H. „Chuck” Taylor chicagské sídlo firmy Converse, aby zložil sťažnosť na odierajúce tenisky. To bol začiatok revolúcie. Firma založená v roku 1908 Marquisom Millsom sa spočiatku špecializovala predovšetkým na vyrábanie… čižiem. Prvý obrat nastal v roku 1915, keď sa značka rozhodla pre výrobu športovej obuvi. Ako môžeme predpokladať, nebola príliš pohodlná. Zákrok Taylora mal však ďalekosiahle následky: športovec značke Converse navrhol stvorenie špeciálnej línie obuvi na basketbal a stal sa jej zaangažovaným propagátorom. Nečudo, že tenisky boli neskôr nazvané po ňom a stali sa známe ako Converse Chuck Taylor All Star.

Streetwear vo farbách dúhy

Neopakovateľný surový štýl modelu Converse Chuck Taylor All Star tvorí: zvršok z canvasu spevnený v oblasti prstov gumeným prvkom, nášivka s logom a gumená podrážka s čiernym prúžkom a diamantovým vzorom dezénu. Koncom 50. rokov sa na trhu objavil nízky zvršok spopularizovaný okrem iného prostredím surferov, ktorí tento model uprednostňovali z ohľadu na jednoduché vyzúvanie na pláži. Hoci farba black&white je stále najviac populárna, značka začala rýchlo experimentovať s farbou materiálov – v 70. rokoch ponúkala o. i. tenisky vo farbách univerzitných tímov, vďaka ktorým mohli hráči aj fanúšikovia vyjadrovať svoju lojalitu tímu príslušnej vysokej školy. Dnes môžeme nájsť množstvo farebných verzií obuvi Chuck Taylor All Star: dámske modely v snehobielej farbe a jemných pastelových odtieňoch, pánske aj unisexové v tmavozelenej, červenej aj čiernej, ako aj verzie so vzorovaným zvrškom alebo prúžkom lemujúcim podrážku v najrôznejších farbách. Značka Converse nás dokáže prekvapiť každú sezónu!

Converse chuck taylor all star lift canvas low top damske tenisky cierna 560250c_2.jpg
Foto: Sizeer

O úroveň vyššie

Evolúcia farby slávnych topánok ohromuje, ale rovnako zaujímavé zmeny sa udiali na úrovni podrážky. Aké inovácie dnes preslávili značku Converse? Dámske tenisky prešli výraznou evolúciou – v uliciach vládnu modely z línie Lift, čiže obuv so zvýšenou podrážkou, ktorá nielen nasleduje streetové trendy, ale zároveň dobre vplýva na proporcie siluety. A to nie je koniec experimentom! Dizajnéri americkej značky spojili futuristické inšpirácie a retro prvky, aby stvorili jeden z najcharakteristickejších modelov všetkých čias: Converse Run Star Motion. Textilný zvršok bol takmer presne skopírovaný z vlajkového modelu značky a bol prepojený s masívnou vrstvenou podrážkou s cikcakovým okrajom a prúžkovaným dezénom. Táto obuv plne vyjadruje energiu veľkomesta – jeho rôznorodosť a dynamiku.

Converse run star motion damske tenisky cierna 172895c_2.jpg
Foto: Sizeer

Tým sa však určite hľadanie dizajnérov z Massachusetts nekončí. Objavte značku, ktorá sa stala symbolom možnosti slobodného vyjadrenia seba samého! Tenisky Converse – pánske aj dámske modely z najnovších kolekcií – čakajú na Vás v obchode Sizeer.

Informačný servis

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom