Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tieto 4 miesta v národného parku Muránska planina treba jednoducho vidieť

Sni mka obrazovky 2018 08 29 oa9.46.37.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Národný park Muránska planina je jedným z najmladších národných parkov u nás a nachádza sa na strednom Slovensku. Bol založený na ochranu Muránskej planiny, ktorá je geograficky súčasťou Slovenského rudohoria. Vybrali sme niekoľko miest v tomto národnom parku, ktoré sa oplatí navštíviť.

Muránsky hrad

Muránsky hrad je zrúcaninou hradu nad obcou Muráň. Zrúcanina tohto hradu je zaujímavá predovšetkým tým, že ide o tretí najvyššie položený slovenský hrad. Vedeli ste o tom?

Ochtinská aragonitová jaskyňa

Ochtinská aragonitová jaskyňa sa nachádza v Revúckej vrchovine a je považovaná za svetovú raritu a unikátny prírodný jav podzemného krasu. Vďaka svojmu významu a unikátnej výzdobe bola zaradená do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Fabova hoľa

Fabova hoľa je najvyšší vrch Veporských vrchov v katastrálnych územiach obcí Polomka, Pohronská Polhora a Tisovec. Vrchol je zalesnený smrekovo-bukovo-jedľovým porastom, ktorý je súčasťou prírodnej rezervácie Fabova hoľa a národného parku.

Dobročský prales

Dobročský prales je prales, ktorý sa nachádza v katastrálnom území obce Čierny Balog v okrese Brezno. Územie tohto pralesa je súčasťou rovnomennej národnej prírodnej rezervácie.

Do komentárov nám môžete napísať vaše tipy na to, čo sa oplatí vidieť v tomto národnom parku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 31. augusta 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: