Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tínedžerka trpiaca depresiami si chcela siahnuť na život. Všetko zmenil odkaz na pohári od kávy.

1549336_627903323960288_763419037_n 600x600.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
reklama:
reklama:

Bekah Georgy zo Salemu miluje psi, balet a čas strávený so svojimi milovanými. Okrem toho však väčšinu mladosti strávila bojom s anorexiou. Začali ju prenasledovať samovražedné myšlienky, no keď si jedného dňa išla do Starbucks po kávu, všetko sa zmenilo.

Na prvý pohľad bola Bekah plná života, usmievala sa, no vnútri samu seba nenávidela. Keďže sa trápila v boji s mentálnou anorexiou a jej život ovládla depresia, čoraz častejšie sa objavovali samovražedné myšlienky.

Jedného dňa, keď si zašla na kávu do Starbucks a povedala baristovi svoju objednávku, na ňu čakalo prekvapenie. Namiesto toho, aby jej na pohár načmáral jej meno, ako je to v tejto kaviarni zvykom, napísal tam jednoduché slovo: „Smile“. Teda úsmev alebo usmej sa.

https://www.facebook.com/bekah.christiana?&utm_source=LTcom
www.facebook.com

Tínedžerke to dodalo silu a rozhodla sa baristovi prostredníctvom Facebooku poďakovať: „Milý barista, nepoznáš môj príbeh a nevieš o mne nič. No nevieš, ako mi to jedno slovo, ktoré si mi napísal na pohár od kávy, zlepšilo deň. Keď sa na mňa pozriete, možno vyzerám šťastne, priateľsky a plná života. No neviete, že za umelým úsmevom sa skrýva zlomené dievča. Neviete, že toto dievča samu seba nenávidí, že sa vyhladovala takmer na smrť. Ani to, že si niekoľkokrát siahla na život. Milý barista, ani si si neuvedomil, ako to malé slovo, ktoré si načmáral na pohár, môže zmeniť môj deň a pravdepodobne aj život.“

https://www.facebook.com/bekah.christiana?&utm_source=LTcom
www.facebook.com

„Možno si tam „usmej sa“ napísal preto, že si videl trubičku, ktorá mi trčí z nosa. V každom prípade som ti vďačná za extra pozornosť, ktorú si mi venoval a pridal si mi do života pozitívnu energiu,“ pokračovala. „Môj deň bol totiž hrozný. Mala som sa sebou otrasnú terapiu a nepríjemnú informáciu od doktora. Cítila som sa zúfalo a mala som chuť sa zabiť. A keď je moja anorexia vážne zlá, jediné, čo dokážem do seba dostať, je káva. Jednoduchý prejav láskavosti môže pre niekoho znamenať veľmi veľa. A pre mňa znamená. Tak ti, barista, veľmi pekne ďakujem.“

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 10. októbra 2016Zdroj www.littlethings.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: