Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Títo zločineckí džentlmeni by vám neukradli len peňaženku, ale aj vaše srdce

4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.shutterstock.com
reklama:
reklama:

Kriminálnik nemusí vyzerať príťažlivo, aby sa stal obľúbeným medzi ľuďmi a získal si ich srdcia. Nasledujúci traja muži si vyslúžili svoju popularitu ich zdvorilým správaním a spôsobmi.

Black Bart

Po skončení občianskej vojny sa Charles Earl Boles začal živiť ako zlatokop. Na svojom pozemku mal vlastnú baňu, z ktorej ho ale nekalým spôsobom vyhnala firma Wells Fargo. Po tomto ich skutku začal Charles svoju pomstu a stal sa z neho zlodej známy ako Black Bart. 28-krát vylúpil dostavníky banky Wells Fargo, no nikdy pritom nikomu fyzicky neublížil ani nikdy nič neukradol od cestujúcich. Pri krádežiach bol zdvorilý, najmä k dámam. Jeho unikátny štýl lúpeží z neho spravili v Californii hrdinu.

Black Barta sa nakoniec podarilo detektívom vystopovať a následne ho zavreli do väzenia. Prepustili ho po štyroch rokoch kvôli dobrému správaniu.

Charles earl.jpg
en.wikipedia.orgoutlaw)#/media/File:Charles_Bowles_aka_Black_Bart.jpg

Bill Miner

Muž, ktorého pravé meno bolo Ezra Allen Miner, vykrádal všetko – od dostavníkov až po vlaky. Kradol však iba od spoločností, nikdy nie od ľudí. Bol taktiež zdvorilý, vtipný a milej povahy. Niekedy sa stalo, že musel okradnúť aj obyčajných ľudí. Tým však neskôr vždy vrátil aspoň čiastku ich peňazí alebo vecí. Povráva sa, že prvý prišiel s frázou: „Dajte ruky nad hlavu a nikomu sa nič nestane.“

Svoju kriminálnu kariéru si udržal 45 rokov, až kým ho v roku 1911 nadobro neuväznili za mrežami.

en.wikipedia.org

Papa Johnny

Taliansko-americký mafián Giovanni Torrio bol inteligentný a vedel, že spojenectvá a vyjednávanie sú omnoho účinnejšie ako násilie. Považoval sa za čestného muža, ktorý nikdy nemiešal pracovný život s rodinným. Navonok žil úctyhodne a bol idolom pre mnohých chlapcov v Chicagu.

Johnny nikdy nebol terčom násilia, takže keď ho raz postrelili, rozhodol sa z mafiánskeho biznisu odísť. Svoje postavenie šéfa a mafiánske impérium odovzdal Al Caponemu. No kriminálnym aktivitám sa aj tak neprestal venovať, a preto roky 1939 až 1941 strávil vo väzení kvôli daňovým únikom.

Johnny.jpg
en.wikipedia.orgmugshot,_1936).jpg
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 28. januára 2018Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: