Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tri jednoduché tipy, ako môžeš niekomu zachrániť život. Raz sa ti môžu zísť!

prvá pomoc
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Učil si sa to ešte na základnej škole, neskôr si v rámci vyučovania absolvoval nejeden kurz prvej pomoci a stále to nevieš – podať prvú pomoc. Ani si nevieš predstaviť, akými jednoduchými krokmi, ktoré keby si si zapamätal, môžeš niekomu v budúcnosti zachrániť život. Je najvyšší čas, aby si si ich minimálne zopakoval, nikdy totiž nevieš, kedy sa ti môžu zísť. A kedy budeš potrebovať pomoc ty. 

Rozpoznať príznaky a vedieť, čo sa vlastne pacientovi stalo je alfou-omegou pri každej jednej chorobe či úraze. No nie vždy je nablízku doktor a pokiaľ dorazí sanitka ti zostáva ešte veľa času. Nepremárni ho zbytočným nariekaním a vykrikovaním, kedy už konečne dorazí pomoc. Je to na tebe, tak ak by si bol náhodou v budúcnosti svedkom niečoho podobného, už budeš vedieť, ako sa zachovať – vďaka týmto trom jednoduchým bodom.

https://www.facebook.com/AngieKassabieOfficial/photos/a.391026967621682.92878.390552397669139/563601387030905/?type=1&theater
www.facebook.comFoto: www.facebook.com

Čo by si robil, keď ti pred očami odpadne kamarát, následne sa postaví a ubezpečuje ťa, že sa mu nič nestalo. Niekedy to možno tak nevyzerá, no príznaky mŕtvice je veľmi ťažké určiť. Obete mŕtvice môžu utrpieť vážne poškodenie mozgu, keď ľudia v okolí nedokážu rozpoznať príznaky mŕtvice. Nebuď jedným z nich a zapamätaj si tieto tri body:

1. Požiadaj svojho kamaráta o úsmev.

2. Požiadaj ho, aby povedal súvislú vetu

3. Povedz mu, aby zdvihol obe ruky pred seba.

Ak má tvoj kamarát problém so splnením jednej z týchto úloh, okamžite volaj prvú pomoc, opíš dispečerovi príznaky a on ti poradí, čo robiť, pokiaľ nepríde sanitka.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 21. júla 2015Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: