MTV Video Music Awards ovládla Beyoncé! Pozri, v akých kategóriách uspela!

Zdieľať
beyonce

Speváčka bodovala v kategóriách Najlepšia spolupráca, Najlepší videoklip s posolstvom a Najlepšia kamera. Prevzala si aj Michael Jackson Video Vanguard Award.

Nočné udeľovanie MTV Video Music Awards ovládla americká speváčka Beyoncé. Tridsaťdvaročnú rodáčku z Houstonu v Texase nominovali v ôsmich kategóriách, pričom uspieť sa jej podarilo v troch. V kategórii Najlepšia spolupráca zvíťazila s videom ku skladbe Drunk In Love, na ktorej spolupracovala s manželom, rapperom Jay Z, a jej videoklip k piesni Pretty Hurts ocenili v kategóriách Najlepší videoklip s posolstvom a Najlepšia kamera. Okrem toho si prevzala aj Michael Jackson Video Vanguard Award za prínos televízii MTV. Cenu jej odovzdal Jay Z spolu s dcérkou Blue Ivy Carter. „Nemám slov. Som taká vďačná,“ povedala dojatá Beyoncé, ktorá sa počas šou predstavila aj zhruba 15-minútovým minikoncertom.

Miley Cyrus
FILE - This Aug. 25, 2013 file photo shows singer Miley Cyrus at the MTV Video Music Awards in the Brooklyn borough of New York. Cyrus, Katy Perry, Robin Thicke, and Kings of Leon are among those who will be performing at MTV's Europe Music Awards. Cyrus delighted a group of fans as she left her hotel for the Sunday, Nov. 10, 2013 by sticking her tongue out at them, the same expression she flashed repeatedly during her memorable appearance at MTV's Video Music Awards in New York in August. (Photo by Evan Agostini/Invision/AP, File)

Sošku Muža na mesiaci za najlepší videoklip získala Miley Cyrus a jej Wrecking Ball. Ocenenie si však neprevzala osobne, ale poslala poň mladého bezdomovca Jesseho, ktorého sledovala z hľadiska. Za najlepší videoklip interpretky vyhlásili Dark Horse od Katy Perry a Juicyho J, v mužskej kategórii zas Sing od Eda Sheerana a Pharrella Williamsa. Najlepším popovým videoklipom je Problem Ariany Grande a Iggy Azaley. V kategórii Najlepší hip-hopový videoklip bodovali Drake a Majid Jordan s nahrávkou Hold On (We’re Going Home) a za Najlepší rockový videoklip označili Royals novozélandskej hudobníčky Lorde. V dodatočne vyhlásenej kategórii s názvom Najlepšie lyric video zvíťazila austrálska formácia 5 Seconds Of Summer.

Počas slávnostného večera predviedli očakávané vystúpenia viaceré hviezdy. So skladbou Bang Bang sa predstavili Ariana Grande, Nicki Minaj a Jessie J, pričom prvé dve menované zaspievali aj samostatne. Obe speváčky sa na spoločné vystúpenie prezliekli do nových kostýmov, s čím však mala Minaj menšie problémy. Pre nedostatok času jej totiž nestihli poriadne zapnúť zips na čiernom komplete, ten sa počas vystúpenia rozopol, vďaka čomu odhalila viac ako pôvodne chcela a šaty si až do konca pridržiavala rukami. Počas piatkového nácviku jej vystúpenia sa tiež zranila jedna z tanečníc, keď ju uhryzol had, ktorý mal byť súčasťou predstavenia. Medzi ďalšími účinkujúcimi nechýbali napríklad Taylor Swift, Sam Smith, Usher, 5 Seconds Of Summer, Iggy Azalea s Ritou Orou či Maroon 5.

Prehľad víťazov a víťaziek 2014 MTV Video Music Awards
Najlepší videoklip: Miley Cyrus – Wrecking Ball
Najlepší popový videoklip: Ariana Grande ft. Iggy Azalea – Problem
Najlepší hip-hopový videoklip: Drake ft. Majid Jordan – Hold On (We’re Going Home)
Najlepší rockový videoklip: Lorde – Royals
Najlepší videoklip interpreta: Ed Sheeran ft. Pharrell Williams – Sing
Najlepší videoklip interpretky: Katy Perry ft. Juicy J – Dark Horse
Najlepšia spolupráca: Beyoncé ft. Jay Z – Drunk In Love
Interpret, ktorého sa oplatí sledovať: Fifth Harmony – Miss Movin’ On
Najlepší videoklip s posolstvom: Beyoncé – Pretty Hurts
Najlepšia výprava: Arcade Fire – Reflektor
Najlepšia choreografia: Sia – Chandelier
MTV Clubland Award: Zedd ft. Hayley Williams – Stay the Night
Najlepšia kamera: Beyoncé – Pretty Hurts
Najlepšia réžia: DJ Snake & Lil Jon – Turn Down For What
Najlepší strih: Eminem – Rap God
Najlepšie vizuálne efekty: OK Go – The Writing’s On The Wall
Najlepšie Lyric Video: 5 Seconds Of Summer – Don’t Stop

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom