Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Učiteľ v Ghane vysvetľuje žiakom počítačový program „MS Word“ tým, že im ho celý prekresľuje na tabuľu

Ghana.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
reklama:
reklama:

Príspevok na Facebooku od učiteľa v Ghane sa stal virálnym a získal si ním srdcia mnohých ľudí vďaka svojim neobvyklým a improvizovaným metódam výučby IKT (Informačné a komunikačné technológie) bez počítača.

Owura Kwadwo z Kumasi, Ghana, prekvapil svojimi skúsenosťami s vyučovaním IKT vo vidieckej poľnohospodárskej komunite, ktorej chýba základné vybavenie a zdroje pre túto úlohu. „Každý učiteľ má spôsob, ako prezentovať svoj predmet svojim študentom. Toto je moja cesta“, povedal.

Teacher draws computer screen chalkboard owura kwadwo hottish ghana 2 5a8fdf8af3c4a__700.jpg
www.facebook.com

Po štúdiu výtvarného umenia sa rozhodol využiť svoje zručnosti pri výučbe vytvárania dokumentu Word tým, že nakreslil úplnú obrazovku na tabuľu pre svojich študentov, aby ho kopírovali a učili sa. „Robím to, aby študenti pochopili, čo ich učím,“ povedal. „Najmä preto, aby mali obraz o tom, čo uvidia za predpokladu, že budú za počítačom.“ Zdá sa, že jeho metóda funguje dobre, pretože deti sa dokážu efektívne učiť. „Ubezpečujem vás, že všetkému dobre porozumejú skôr, než opustia triedu.“

Príspevok vyvolal v Ghane rôzne diskusie. Zatiaľ, čo väčšina ľudí správne pochválila pána Kwadwoho za jeho odhodlanie a geniálnu improvizáciu, niektorých hnevalo, prečo musel zájsť až tak ďaleko. Prečo sú v roku 2018 školy stále bez počítačov? Pán Kwadwo si myslí, že sa veci pomaly zlepšujú.

Teacher draws computer screen chalkboard owura kwadwo hottish ghana 3 5a8fdf8d1a875__700.jpg
Foto: www.imgur.com

„Vláda je užitočná a verím im, že sa snažia zlepšiť IKT pre učiteľov a študentov,“ povedal. Zatiaľ, čo vo veľkých mestách je to normálne, je vidieť jasne pomalý pokrok pri tejto realizácii vo vidieckych oblastiach. „Potrebujeme dobre vybavenú infraštruktúru a pomôcky na výučbu a vzdelávanie. A vládu, ktorá má vzdelanie v srdci.“

Teacher draws computer screen chalkboard owura kwadwo hottish ghana 4 5a8fdf8f1c905__700.jpg
Foto: www.imgur.com

Keďže jeho príspevok bol naozaj virálny, pán Kwadwo dostal ponuku darov na notebooky a projektory, čo je skvelá správa pre deti a školu. Pán Kwadwo je vďačný za akúkoľvek pomoc pri vytváraní lepších podmienok pre svojich študentov a tiež plánuje pomôcť iným školám v regióne. „Existuje mnoho škôl, ktoré čelia tomuto problému,“ povedal. „Môžem tiež pomôcť aj im a dať im niektoré dary, aby mohli tiež profitovať z vyučovania IKT.“

27752190_1948212798541449_893225583442731133_n.jpg
Foto: www.imgur.com

Snahy a odhodlanie pána Kwadwa sú dobrým príkladom pre učiteľov v rozvojových krajinách, ako je Ghana, kde je niekedy potrebná menšia improvizácia na vyplnenie medzier, ktoré vláda nedokáže poskytnúť. Informačné a komunikačné technológie sú dôležitým predpokladom toho, aby bola ďalšia generácia naozaj skúsená.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 26. februára 2018Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: