Študentka zaspala na hodine. Neuveríte, ako reagoval jej učiteľ

Zdieľať
Da7mnetu8aa3yn0.jpg

Učitelia väčšinou nemajú radi, ak im na hodinách študenti zaspávajú. To, čo však urobil tento učiteľ, vás určite prekvapí.

Učiteľ menom Monte Syrie z Cheney z Washingtonu určite nie je prvým ani posledným učiteľom, ktorému študent zaspal na hodine. Ale spôsob, akým to vyriešil, ohromil každého. Syrie je učiteľ angličtiny na Cheney High School, a zdieľal na Twiiteri príbeh študentky, ktorá mu zaspala na hodine.

Da7mnetu8aa3yn0.jpg

Namiesto toho, aby ju prebudil, učiteľ sa rozhodol, že jej správanie nebude brať osobne. Empatický učiteľ vedel, že dievča bolo veľmi unavené z domácich prác a mimoškolských aktivít, a preto sa rozhodol, že jej poskytne oddych, ktorý potrebuje. „Viem, aké sú hektické ich životy,“ povedal Syrie.

Ucitell.jpg

Neskôr, ešte v ten deň, študentka vynaložila čas, ktorý stratila, tým, že napísala esej, ktorú mala napísať počas hodiny. „Bol som prekvapený. Toto dieťa, ktoré napriek všetkým veciam, ktoré zažíva vo svojom živote, urobilo svoju prácu“, povedal Syrie. „Nie, nerobí to najefektívnejším alebo príkladným spôsobom, ale kto to robí?

Classroom.jpg

Jeho príspevok na Twitteri sa stal virálnym a získal si veľa pozornosti. „Môžu ma za to potrestať alebo odsudzovať?“ Napadlo učiteľa, keď ho niektorí ľudia kritizovali za spôsob, akým túto situáciu zvládol. Veľká väčšina čitateľov však chválila učiteľa, že prejavil svojej študentke súcit. „Dáva mi to nádej, pretože mi to hovorí, že mnohí chápu aj tú ľudskú stránku vzdelávania,“ povedal Syrie. Dúfa, že bude inšpirovať aj ostatných učiteľov, aby lepšie pochopili svojich študentov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom