Unikátne 3D prechody pre chodcov. Myslíte si, že by boli efektívnejšie?

Zdieľať
5c0de0ad816e48dbff80f4cc7ce579e5.jpg

India plánuje využiť 3D prechody pre chodcov, aby zaistila ich väčšiu bezpečnosť na cestách. Myslíte si, že to bude spĺňať svoj účel?

Indická vláda plánuje používať 3D obrazce na prechodoch pre chodcov na cestách, v snahe kontrolovať povolenú rýchlosť a aby boli cesty trochu bezpečnejšie. Optické ilúzie majú podporiť vodiča, aby automaticky spomalil. India má najvyšší počet úmrtí pri dopravných nehodách na svete. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie, viac ako 200 ľudí je zabitých pri dopravných nehodách v dôsledku zlej realizácie bezpečnosti cestnej premávky.

Používanie optických ilúzií na prechodoch boli najprv propagované v americkom meste Philadelphia v roku 2008 ako súčasť kampane proti prekročeniu povolenej rýchlosti motoristov. Táto technika bola tiež vyskúšaná v Číne. Avšak, kritici argumentujú, že akonáhle vodiči zistia, že tieto vizuálne ilúzie sú vlastne prechody pre chodcov a budú to už poznať, môžu to začať ignorovať. Čo si o tom myslíte vy? Splnia tieto 3D prechody pre chodcov svoj účel?

Cg8hd hw4aatar3.jpg
https://twitter.com/nitin_gadkari/status/724834865942806528/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw Foto: twitter.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom