Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Unikátne 3D prechody pre chodcov. Myslíte si, že by boli efektívnejšie?

5c0de0ad816e48dbff80f4cc7ce579e5.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: sk.pinterest.com
reklama:
reklama:

India plánuje využiť 3D prechody pre chodcov, aby zaistila ich väčšiu bezpečnosť na cestách. Myslíte si, že to bude spĺňať svoj účel?

Indická vláda plánuje používať 3D obrazce na prechodoch pre chodcov na cestách, v snahe kontrolovať povolenú rýchlosť a aby boli cesty trochu bezpečnejšie. Optické ilúzie majú podporiť vodiča, aby automaticky spomalil. India má najvyšší počet úmrtí pri dopravných nehodách na svete. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie, viac ako 200 ľudí je zabitých pri dopravných nehodách v dôsledku zlej realizácie bezpečnosti cestnej premávky.

Používanie optických ilúzií na prechodoch boli najprv propagované v americkom meste Philadelphia v roku 2008 ako súčasť kampane proti prekročeniu povolenej rýchlosti motoristov. Táto technika bola tiež vyskúšaná v Číne. Avšak, kritici argumentujú, že akonáhle vodiči zistia, že tieto vizuálne ilúzie sú vlastne prechody pre chodcov a budú to už poznať, môžu to začať ignorovať. Čo si o tom myslíte vy? Splnia tieto 3D prechody pre chodcov svoj účel?

Cg8hd hw4aatar3.jpg
twitter.comFoto: twitter.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 29. apríla 2016Zdroj mashable.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: