Chlapík svoje spomienky z detstva premieňa na krásne 3D modely

Zdieľať
Umelec.jpg

Ako si pripomenúť svoje detstvo? Napríklad krásnymi výtvormi, ktorými sa môže pýšiť tento chlapík. Pokochajte sa jeho krásnymi 3D modelmi. 

51-ročný malajzijský umelec Eddie Putera spája svoj talent modelovania miniatúrnych 3D modelov a fotografovania. Vznikajú tak úžasné scény z jeho detstva, na ktoré veľmi rád spomína. Až je niekedy ťažké uveriť tomu, že sú to jeho vlastnoručne vyrobené modely a nie fotografia.

Modely 1.jpg
Modely 2.jpg
Modely 3.jpg

Niektoré modely mu trvá vyrobiť menej ako jeden týždeň a dokáže ich vyrobiť asi tak 5-6 za mesiac. Záleží od náročnosti každého z nich. Ako každý z nás, aj Eddie má svoj životný príbeh. A najlepší spôsob, ako ho vyrozprávať je prostredníctvom jeho skvelých diel.

Modely 4.jpg
Modely 5.jpg
Modely 6.jpg

Svoj prvý 3D model vyrobil asi pred 3 rokmi, keď si uvedomil, že subjekty jeho diel potrebujú fyzické pozadie, aby mohli plne preskúmať svoju históriu a kontext. Niektoré jeho miniatúry sú úplne vytvorené len z jeho pamäte, tak ako si ich pamätal z minulosti. Je to obzvlášť ťažké, pretože niektoré scény už v reálnom svete neexistujú, preto musí buď požiadať o pomoc svojej rodiny, alebo sa pokúsiť o to, aby si spomenul na detaily.

Modely 7.jpg
Modely 8.jpg
Modely 9.jpg
Modely 10.jpg

Pozornosť na detaily a schopnosť vytvárať rôzne textúry a predmety spôsobujú, že jeho modely sú veľmi realistické, takže niet divu, že jeho starostlivá práca priťahuje pozornosť ľudí. Umelec nielen predáva svoju prácu, ľudia ju väčšinou kupujú ako darčeky.

Modely 11.jpg
Modely 12.jpg
Modely 13.jpg
Modely 14.jpg
Modely 15.jpg

Pri jednej príležitosti zákazník poprosil Eddieho, aby vyrobil dedinu jeho starého otca a jeho staré vozidlo Volkswagen. „Zákazník dal tento model svojmu starému otcovi ako darček na výročie a jeho starý otec mal pri pohľade naň slzy za krajíčku,“ povedal Eddie.

No uznajte, nie je šikovný? :) 

Modely 16.jpg
Modely 17.jpg
Modely 18.jpg
Modely 19.jpg
Modely 20.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom