Úspešný rapper Kanye West si slávu naozaj užíva!

Zdieľať
profil Kanye West

Kanye West spolu s manželkou Kim Kardashian patria medzi najúspešnejšie páry šoubiznisu.

Kto je Kanye West

Kanye West, celým menom Kanye Omari West, je svetovo známy americký rapper, spevák a hudobný producent. Svoju hviezdnu kariéru odštartoval v roku 1996, keď ako producent spolupracoval s rapperom Gravom. Preslávil sa však až v roku 2001, keď sa podieľal na albume The Blueprint rappera Jay Z.

Jeho štýl produkcie zahŕňa umelo posadené vokálne prvky soulových piesní spolu s vlastnými bicími a ďalšími nástrojmi. Avšak, jeho nasledujúca produkcia zahŕňa vplyvy žánrov ako R&B 70-tych rokovbarokový pop, trip-hop, arena rockfolkalternatívny rockelectronicasynthpop klasická hudba.

Kanye West vydal svoj debutový album The College Dropout v roku 2004, druhý album Late Registration v roku 2005, tretí album Graduation v roku 2007, štvrtý album 808s & Heartbreak v roku 2008 a piaty album My Beautiful Dark Twisted Fantasy v roku 2010. West tiež vydal album Watch the Throne, na ktorom spolupracoval Jay-Z a ktorý bol vydaný dňa 8. augusta 2011.

Nasledovali Yeezus z roku 2013, The Life Of Pablo (2016) a Ye (2018). So všetkými štúdiovkami okrem The College Dropout dobyl americký rebríček Billboard 200. Na konte má 21 cien Grammy.

Kanye West  ako YE

Rapper sa rozhodol, že si zmení svoje umelecké meno. Nejde o nič prevratné, je to jednoducho YE (čo je skrátená forma mena Kanye). Toto meno používa rappper už dlhšie ako obyčajnú prezývku a dokonca podobne pomenoval aj jeden zo svojich albumov.

Kanye West a drogy

Rapper Kanye West sa sám priznal, že má problém s drogami. Všetko vraj začalo v roku 2016, kedy podstúpil liposukciu, pretože sa bál, že sa mu fanúšikovia budú vysmievať kvôli obezite. Po zákroku mu lekári predpísali opiáty na tíšenie bolesti a on sa na nich stal rýchlo závislým.

„Podstúpil som plastickú operáciu, pretože som sa snažil vyzerať dobre pre vás všetkých. Nechal som si urobiť liposukciu, pretože som nechcel, aby ste mi všetci hovorili, že som tučný, ako ste to urobili Robovi (Kardashian) na mojej svadbe a donútili ho odletieť skôr, než sme sa s Kim vzali. Nechcel som, aby ste mi všetci hovorili, aký som tučný, preto som išiel na liposukciu. Dali mi vtedy opiáty a ja som začal dva z nich užívať. A potom som sa na nich stal závislým,“ priznal Kanye West.

Hviezdny pár Hollywoodu

Azda najkontroverznejšia dvojica Hollywoodu je práve Kanye West a Kim Kardashian.„Sme jednoducho najlepší“ – známa veta Kanyeho si vyslúžila poriadnu kritiku, ale je pravdivá. Všetko, do čoho sa táto dvojica pustí, jednoducho dokonalo funguje a zarába.

Za svoj úspech vďačia okrem iného aj sociálnym sieťam. A tam bezpochyby vládne jediná hviezda, ktorou je Kim. Na Instagrame má takmer 120 miliónov fanúšikov. Navyše je majiteľkou úspešnej mobilnej aplikácie a online hry. Počas galavečera Webby Awards, na ktorom sa odmeňujú najúspešnejší ľudia v digitálnom priestore, získala Kardashianka cenu Break the Internet a naprázdno neobišiel ani jej manžel, ktorý si prebral ocenenie Digitálny umelec roka.

Úspechy v módnej brandži – Kanye West Yeezy

Kanye má úspech nielen s hudbou, ale rovnako dobre sa mu darí ako módnemu dizajnérovi. Jeho módna kolekcia Yeezy sa dočkala už štvrtého pokračovania a tú najnovšiu predstavil na newyorskom fashion weeku. Pre svojich fanúšikov ponúkol West livestream, ktorý sledovali milióny ľudí po celom svete.

Najviac sa mu darí však s teniskami. Yeezy Boost, ktoré Kanye navrhol, sú takmer nedosiahnuteľným tovarom a fanúšikovia kvôli nim čakajú celé hodiny v kilometrových radoch. Úspešní manželia spolupracujú aj so značkami Vetements, Balenciaga či Balmain. Jednoducho všetko, do čoho sa spoločne pustia, naozaj funguje.

Zaujímavosti o Kanye West

– dátum narodenia – 8. jún 1977

– miesto narodenia – Atlanta, Georgia, USA

– hudobný žáner – Hip-hop, Electro-Hop, Pop rap, R&B, Electronica

– okrem toho, že spieva, hrá na klávesy, sampler, perkusie, syntetizátor

– Kanye West a Kim Kardashian majú spolu tri deti

– navštívil prezidenta Donalda Trumpa, ktorého údajne veľmi obdivuje

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom