Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Boli útoky v Paríži naplánované cez PlayStation?

Video games 925929_640.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: pixabay.com
reklama:
reklama:

V novembri 2015 priniesli útoky v Paríži teror do srdca Európy. Vyvolali tiež vlnu falošných príbehov a nepravdivých správ. Asi najväčšou pseudosprávou bolo, keď Forbes zverejnil hysterické tvrdenie, že útoky boli naplánované na PlayStation 4 (PS4)!

Vyvolalo to vlnu iracionálnych obáv a špekulácií. Nakoľko PlayStation umožňuje jej účastníkom komunikovať medzi sebou prostredníctvom textu a hlasu sa javil byť tento príbeh overený a  viacero zdrojov ho prevzalo a bežalo s ním priamo do hlavného spravodajstva!

Niekto mal vtedy radšej skontrolovať pôvodcu zdroja. Tento výmysel totižto vznikol na otvorenej platforme blogov (všetky adresy URL, ktoré začínajú s www.forbes.com/sites), ktoré spravuje Forbes, kde môže takmer každý, či už je alebo nie je odborník, publikovať čokoľvek. Dôveryhodnosť a spoľahlivosť týchto informácií je preto diskutabilná. Avšak, v tomto prípade, reportér zapojil trochu fantázie a blud bol na svete. Aj keď sa teda niekomu môže zdať, že teroristické organizácie plánujú útoky pomocou PlayStation, neexistuje o tom žiadny dôkaz.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronikaDátum 8. júna 2016Zdroj listverse.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: