Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Status Čecha, ktorý sa vyjadril k udalostiam v Paríži už zdieľalo viac ako 28-tisíc ľudí. Čo v ňom písal?

Horizon33_2015 11 22_13 55 42.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
reklama:
reklama:

K teroristickým útokom v Paríži, ktoré otriasli celý svetom sa vyjadruje azda každý, kto má doma pripojenie na internet. Okrem politikov, či známych osobností sa k týmto udalostiam vyjadrujú aj obyčajní ľudia, ktorí chcú taktiež prejaviť svoj názor. Status Čecha Víta Pokorného má viac ako 28.tisíc zdieľaní a rozhodne stojí za to, si ho prečítať až do konca.

Časť z jeho statusu, ktorý uverejnil deň po útokoch si môžeš prečítať tu. Celé znenie nájdeš na jeho facebookovom profile.

Je suis France? Alebo mám si svoju tvár na profilovke tu na Facebooku zabaliť do francúzskej trikolóry? Nie, kamaráti, neurobím to. A to nie preto, že by som snáď nesúcitil s deťmi, ktoré pri náhlom útoku v Paríži prišli o svojich rodičov, alebo s mŕtvou študentkou, ktorá už nikdy nedopíše svoju takmer hotovú bakalársku prácu. Predčasne a nedobrovoľne odišlo viac ako 130 ľudí, ďalšia stovka je v kritickom stave v nemocnici, ďalšie tri stovky sú „len“ obyčajne zranení. Je mi ich nesmierne ľúto, ale na pozadí ich obete naťahujem ukazovák, ukazujem a nekompromisne ŽALUJEM:

Politikov Európskej únie, špičkových predstaviteľov bohatých a humánnych západných štátov, TO VY ste umožnili, aby americká politika a Vaša servilná nečinnosť rozvrátila existujúce fungujúce politické systémy v Sýrii, v Eritrei, v Iraku, Afganistane, v Líbyi, v Sudáne, Čade a v množstve ďalších štátov.

Horizon33_2015 11 22_13 50 58.png
www.facebook.comFoto: www.facebook.com

-TO VY ste zapríčinili koniec obvyklého fungovania tých krajín, vznik stoviek neprehľadných kmeňových bojov a stav, keď v tých krajinách neexistuje bezpečie a každý tam zápasí s každým.

-TO VY ste zodpovední za dodávky zbraní tu jednej, tu druhej bojujúcej skupine, v podstate každému, kto zaplatí príslušný bakšiš do Vami spravovanej štátnej kasy.

-AKO TO, že neviete ochrániť vonkajšiu hranicu Schengenského priestoru a tisíce hodín Vašich schôdzok končia len bezduchými vyhláseniami, ktoré nič, ale SKUTOČNE NIČ neriešia?

-AKO TO, že bohatá Európa, disponujúca okrem iného najmodernejšou vojenskou alianciou NATO so superdokonalými zbraňovými systémami, nevie urobiť poriadok na svojich hraniciach a dovolí, aby nám tu chodili státisíce neregistrovaných ľudí bez dokladov alebo s vymyslenou identitou?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 22. novembra 2015Zdroj www.facebook.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: