Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Už ste počuli o bratislavskom „pieskovom vrchu“?

Sni mka obrazovky 2018 06 25 oa14.16.44.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Naše hlavné mesto ponúka veľa krásnych pamiatok a zaujímavých miest, ktoré lákajú domácich, ale aj zahraničných turistov. No zaujímavé miesta Bratislavy sa nachádzajú aj inde ako v centre mesta. Hovorí vám niečo Sandberg?

Čo je vlastne Sandberg?

Sandberg je významná paleontologická lokalita, ktorá sa nachádza na území mestskej časti Bratislavy, v Devínskej Novej Vsi. Leží na severozápadnom okraji chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty a je súčasťou Národnej prírodnej rezervácie Devínska Kobyla. Lokalita bola objavená pri ťažbe piesku.

To, že tento vrch je významnou paleontologickou lokalitou svedčí aj pozostatok treťohorného mora so všetkým, čo k tomu patrí.

Ide o chránené nálezisko

Túto lokalitu vyhlásili v roku 1964 za chránené nálezisko. Dôvodmi ochrany sú najmä výskyt bohatej teplomilnej flóry a fauny, najmä hmyzu a výskyt pieskomilnej kveteny a výskyt druhov čeľade vstavačovitých rastlín, vďaka ktorým patrí táto lokalita k najvýznamnejším na Slovensku.

Výhľad stojí tiež za to

Lákadlom Sandbergu je aj veľmi pekný a pomerne ďaleký výhľad, ktorý sa naskytá z jeho vrcholu. Nájsť tam môžete aj malú jaskyňu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 28. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: