Už žiadne popadané ihličie. Poznáte tento trik s 5 centovkou?

Zdieľať
Befunky collages.jpg

Vianoce sú za dverami a vy už určite pozeráte po krásnom vianočnom stromčeku. Ak patríte medzi tých, ktorí si každoročne doprajú živý stromček, tento trik sa vám určite zíde. 

Každý rok sa v decembri pred Vianocami predajú milióny stromčekov po celom svete. Každý veľmi dobre vie, že živý stromček prináša do domácnosti nielen krásnu vôňu, ale aj skvelú atmosféru. Treba však rátať aj s nepríjemným popadaným ihličím.

Advent 3004286_640.jpg

Ak chceme, aby nám živý vianočný stromček vydržal čo najdlhšie, treba dbať na to, aby mal dostatok vody. Je veľmi dôležité, aby sme vodu na chvíľu priviedli k varu, buď na sporáku alebo v kanvici. Nechajte ju následne odležať ďalších 5 minút. Potom môžete stromček vložiť do vody.

E8f6c30162b751ef47fa56928d96fb30.jpg

To však nie je všetko. Je tu ešte jeden trik s 5 centovkou. Princíp je jednoduchý. Teplá voda zjemňuje rozhranie na stonke rýchlejšie a voda sa tak ľahko prepraví z kôry a dostane sa do ihličia. Medená minca poskytuje stály príjem minerálov a zabíja hnilobné baktérie. To znamená, už žiadne popadané ihličie v dome.

Euro 2127259_640.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom