V TOMTO meste sa zbavili hazardu! Primátor apeluje na ďalšie mestá, aby nasledovali tento príklad

Zdieľať
Najky titulka 12.jpg
Foto: Canva

Miesta bývalých herní dnes oživujú pekárne, kaderníctva, kaviarne a ďalšie služby. Primátor tiež apeloval na ostatné mestá a obce, aby nasledovali príklad Nitry a zakázali hazard.

Nitra sa stala prvým krajským mestom bez herní. Vo štvrtok sa skončila päťročná licencia aj úplne poslednému kasínu, ktoré sa nachádzalo v jednom z obchodných centier.

Po tom, čo mestskí poslanci pred časom odhlasovali zákaz herní a kasín, skončilo v meste všetkých 44 herní a dve kasína. Mesto vypočulo názor viac ako 20-tisíc obyvateľov, ktorí sa podpísali pod petíciu zorganizovanú iniciatívou Zastavme hazard.

Vznikli užitočnejšie prevádzky

Podľa primátora Mareka Hattasa hazard neprinášal Nitre nič dobré. Opustené herne však neostali zívať prázdnotou, na väčšine miest vznikli takmer okamžite užitočnejšie prevádzky.

Napríklad na najväčšom nitrianskom sídlisku Klokočina je dnes namiesto herní pekáreň, kaderníctvo a kočíkové centrum. V Starom meste vznikli potraviny, drogéria, reštaurácia, kaviareň, cestovná kancelária, Polievkáreň a predajňa oblečenia. Na sídlisku Chrenová hazardné hry nahradilo fitnes centrum.

Tieto miesta ožili a opäť ponúkajú priestor svojim obyvateľom. Je to správa pre celé Slovensko, že dokážeme fungovať bez hazardu. Chcel by som preto apelovať na ostatné mestá a obce – nebojte sa zakázať hazard, kým to zákon dovoľuje, hazardná lobby tlačí na súčasnú vládu, aby mestá nemohli samé rozhodnúť, či na svojom území hazard chcú alebo nie,“ povedal Hattas.

Las Vegas sa za mestom nekoná

Na margo pripomienky, že hazard sa iba presunul za hranice mesta, primátor povedal, že vie o štyroch herniach, ktoré vznikli kúsok od Nitry a toto číslo prirovnal k štyridsiatim štyrom herniam z Nitry, ktoré skončili.

Žiadne Las Vegas sa tak za mestom nekoná,“ skonštatoval Hattas.

O výpadku financií z hazardu v mestskom rozpočte primátor povedal, že žiadne peniaze nezaplatia zmarený život ľudí závislých na hazardných hrách, ani zdevastované rodiny.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom