Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vaše PZP vyrieši aj vybitú batériu

Woman Calling For Help With Broken Down Car At Winter Highway
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: bigstokphoto.com

BRATISLAVA 3. decembra (Najky.sk) – Mnohých vodičov to určite neteší, no zimné obdobie už dorazilo. Chladné počasie so sebou prináša aj veľa nebezpečenstiev a komplikácii. V tejto časti roka je dôležité byť opatrnejší a obozretnejší a tiež treba mať na pamäti viac vecí. Môže sa stať, že vám vplyvom chladného počasia zamrzne palivo alebo sa vybije batéria. V takejto situácii však netreba stresovať. Zachrániť vás môže vaše PZP.

Asistenčná služba ako najlepší priateľ na telefóne

Nejednému vodičovi sa v zime stalo to, že nasadol do auta a to nie a nie naštartovať. Počas chladných dní vás môže autobatéria zradiť a vybiť sa. Čo robiť v takom prípade? Dobrou správou je, že k pomoci sa dopátrate veľmi ľahko. Stačí zdvihnúť telefón a zavolať asistenčnú službu poisťovne, v ktorej máte uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Tá vám pomôže s nabitím batérie alebo naštartovaním auta a ak sa zistí, že batéria je nefunkčná alebo poškodená, zabezpečí odtiahnutie vozidla.

Na pomoc asistenčnej služby sa môžete spoľahnúť aj vtedy, keď vám palivo v nádrži zamrzne, zabuchnete si kľúče v aute alebo nedopatrením natankujete nesprávny druh paliva. Vaše PZP vám takto pomôže v prípade rôznych menších aj väčších nepríjemností.

Na svoje zákonné poistenie sa môžete spoľahnúť

Ďalšou dobrou správou je, že poisťovne dnes ponúkajú aj rozšírený variant asistenčných služieb ako pripoistenie k PZP. Získate tak nárok na právnu, administratívnu a technickú pomoc v ešte väčšom rozsahu. Na cestách vás potom nezaskočí žiadna nepríjemnosť, lebo budete vedieť, že stačí jeden telefonát a pomoc bude na ceste. Zmluvné poistenie tak nie je len nutným výdavkom, aby ste si splnili svoju povinnosť mať motorové vozidlo poistené. Chrániť vás môže nielen vtedy, keď spôsobíte škodu inému vodičovi, ale aj keď sa nešťastná situácia prihodí práve vám.

Výhodné poistenie auta si pritom veľmi ľahko a pohodlne uzatvoríte aj cez internet. Stačí navštíviť stránku pre uzatvorenie PZP online, kde si porovnáte všetky ponuky pre vaše vozidlo a za pár minút si nájdete také poistenie, ktoré najviac zodpovedá vašim potrebám. V porovnaní nájdete aj všetky informácie o pripoisteniach, ktoré daná ponuka zahŕňa, a tiež si ľahko môžete preštudovať poistné podmienky. Ak chcete ušetriť čas a peniaze, poistenie online je pre vás správna voľba.

Tento článok vznikol v spolupráci s klientom Netfinancie

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Informačný servisDátum 3. decembra 2020