Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vedci prišli na to, ktorá aktivita skutočne spomaľuje proces starnutia

Lovely senior mature couple on their 60s or 70s retired walking happy and relaxed on beach sea shore in romantic aging together and retirement husband and wife lifestyle concept
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Starnutie je prirodzený proces, ktorým všetci prechádzame. Môže to byť však občas frustrujúce. Všetci sme si vedomí kozmetických postupov, ktorými môžeme prejsť k „pomalému“ starnutiu, ale čo keby sme skúsili prírodnú, bezbolestnú cestu?

Vedci objavili úspešný spôsob, ktorý môže spomaliť proces starnutia. Nedávna štúdia ukázala, že ľudia, ktorí podstupujú častú fyzickú aktivitu, spomaľujú aj svoje starnutie. V tomto bode by sme pravdepodobne predpokladali, že chodenie do posilňovne bude najlepším cvičením – ale to nie je ten najlepší spôsob, ktorý spomaľuje starnutie.

Group of elderly friends posing together
www.thinkstockphotos.com

Výskum ukázal, že dva typy aktivít spomaľujú starnutie. Tanečné a vytrvalostné tréningové aktivity zvyšujú aktivitu mozgu. Ale z týchto dvoch aktivít vyplynulo, že tanec je hlavnou činnosťou, ktorá spomaľuje starnutie kvôli zjavnému zlepšeniu rovnováhy.

Vedci zhromaždili 52 starších ľudí vo veku 60-80 rokov a rozdelili ich do dvoch skupín. Prvá skupina bola prihlásená na tanečné kurzy a druhá sa venovala športovej činnosti. Prvá skupina tancovala, mala neustále zmeny v choreografii a musela si zapamätať nové pohyby. Druhá skupina absolvovala silový tréning, vytrvalostný tréning a strečing.

Men and women enjoying of tango in class
www.thinkstockphotos.com

Hipokampus v našom mozgu je najviac náchylný na pokles aktivity a zvýšenie starnutia. Táto oblasť je zodpovedná za pamäť, rovnováhu a učenie. Iba účastníci v prvej skupine, ktorí tancovali, zvýšili ľavú časť svojho hipokampu. Taktiež bola zvýšená aj jeho pravá časť.

Young people having fun dancing
www.thinkstockphotos.com

Táto štúdia poukázala na to, že tanec, najmä vtedy, keď sledujeme zmeny v choreografii, je lepší ako akékoľvek iné opakujúce sa fyzické aktivity. Dr. Rehfield tiež zmenil hudobné žánre, ktoré tancovali a zaviedol nové rytmy a krok, ktoré mýlili účastníkov a znemožnil im tak ešte viac aktivovať svoju oblasť hipokampu. Samotná hudba má svoje mnohé výhody – nadchýna nás a zvyšuje našu úroveň šťastia. Preto si zapnite hudbu a nechajte sa unášať jej skvelou melódiou.

Tento párik môže byť inšpiráciou :)

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 30. januára 2018Zdroj thewildchild.co.za © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: