Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vedci utreli klávesnice v kancelárii, neuveríš, čo desivého zistili…

FILE - In this Feb. 27, 2013 photo illustration, hands type on a computer keyboard in Los Angeles. Frustration over passwords is as common across the age brackets. Bill Lidinsky, director of security and forensics at the School of Applied Technology at the Illinois Institute of Technology, recommends using a “simple mental algorithm,” including those that use a space, if a site allows that. (AP Photo/Damian Dovarganes, File)
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA/AP
reklama:
reklama:

O tom, že klávesnica patrí k najšpinavším miestam v byte, si už určite počul. Lenže ona je ešte špinavšia, ako si si doteraz myslel.

Vo viac ako pol tucte štúdií, ktoré robili na klávesniciach, výskumníci opakovane objavili stopy po mikroorganizmoch Staphylococcus aureus, ktoré spôsobujú stafylokokové infekcie. Objavili aj baktérie pseudomonas, ktoré rovnako nie sú zdraviu prospešné, a baktériu E. coli, jej určité kmene spôsobujú ťažkú otravu jedlom.

Išlo o analýzu sterov z 33 klávesníc v jednej z londýnskych kancelárií. Z toho 4 klávesnice mali v sebe toľko baktérií, že sa to dá považovať za potenciálne zdravotné nebezpečenstvo. A jedna zo štyroch mala 5x viac baktérií ako našli na sedátku na WC v tej istej kancelárii.

Toaleta_pixabay.com_.png
ilustračné: pixabay.com

Výskumníci tvrdia, že časť problému by mohla súvisieť so zamestnancami, ktorí jedia pri svojom pracovnom stole. Omrvinky, ktoré sa dostanú do klávesnice, sa stávajú zdrojom pre množenie baktérií. Klávesnice si pracovníci špinia i vtedy, keď si po použití toalety neumyjú ruky. Tento problém sa netýka iba klávesníc v kanceláriách, podľa ďalšej štúdie sa rovnaký kmeň stafylokokov našiel aj na klávesniciach v nemocnici.

Ak chceš svoju klávesnicu zbaviť všetkých nečistôt, vytiahni ju zo svojho počítača, jemne ju utri dezinfekčným obrúskom a použi kryt, ktorý si tiež dezinfektoval. Rovnako dôležité je umývať si častejšie ruky a nejesť pri počítači.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jankakDátum 22. mája 2016Zdroj www.businessinsider.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: