87-ročná babička sa preslávila jednoduchými kresbami, ktoré vytvára v skicári

Zdieľať
Babka.jpg

Niektoré babičky trávia svoj čas na záhrade, iné napríklad štrikovaním. Táto žena však má celkom iné koníčky. Pozrie sa, aké.

87-ročná Concha Garcia Zaera má koníček, ktorý je medzi jej priateľmi veľmi neobvyklý. Kreslí v skicári. Po tom, ako jej deti dali počítač, objavila v ňom skicár, a odvtedy už nepotrebovala nič iné.

Grandmother microsoft paint art concha garcia zaera spain 16.jpg

„Môj manžel ochorel a musela som sa oňho starať, takže som nemohla ísť veľmi často preč z domu,“ povedala Zaera. „Začala som kresliť malé veci, najprv dom, ďalší deň som pridala horu … Krok za krokom som pridávala detaily a nakoniec, výsledok bol celkom pekný.“

Grandmother microsoft paint art concha garcia zaera spain 2.jpg

„Nemám vôbec žiadnu predstavivosť, takže sa inšpirujem pohľadnicami, ktoré mi posielal niekedy môj manžel alebo kresbami, ktoré nájdem, a ktoré sa mi páčia.“ Zaera vraj strávi pri jednom obrázku asi dva týždne a intenzívne sa pritom zameriava na detaily.

Grandmother microsoft paint art concha garcia zaera spain 3.jpg

Zaera zverejnila svoje majstrovské diela na Facebooku, ale jeden z jej vnukov jej poradil, že by mala použiť Instagram. 9. marca mala okolo 300 sledovateľov. Stačil jeden príspevok o babičke a zrazu ich má viac ako 108-tisíc. „Nerozumiem veľmi dobre tomu, prečo moje kresby získavajú takú pozornosť, myslím, že sú to veľmi jednoduché obrázky.“

Grandmother microsoft paint art concha garcia zaera spain 5.jpg
Grandmother microsoft paint art concha garcia zaera spain 6.jpg
Grandmother microsoft paint art concha garcia zaera spain 7.jpg
Grandmother microsoft paint art concha garcia zaera spain 11.jpg
Grandmother microsoft paint art concha garcia zaera spain 14.jpg
Grandmother microsoft paint art concha garcia zaera spain 18b.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom