Keď chce táto 76-ročná babička nakŕmiť svoje kravy, musí prekorčuľovať zamrznutý Bajkal

Zdieľať
Befunky collage 14.jpg

Niektorí ľudia žijú v ťažkých podmienkach. Keď však nemajú na výber, musia si zvyknúť. Takto žije aj jedna babička, ktorá je napriek svojmu veku naozaj v dobrej forme. 

Babička menom Lyubov Morekhodova má 76 rokov. Sama žije pri Bajkalskom jazere na Sibíri. Nedávno zaujal jej životný príbeh celý internet. Babička má totiž kravy, ktoré keď chce nakŕmiť, musí prekorčuľovať cez zamrznutý Bajkal.

Korcule.jpg

Má korčule, ktoré boli vyrobené ešte v roku 1943 a slúžia jej dodnes. „Sedím sama v kuchyni, sedím a pozerám sa na okolie. Dáva mi to šťastie, dobrú náladu a potom si vždy pomyslím na to, že keby niekto sedel vedľa mňa, povedal by tiež: „Aká krása, aká neuveriteľná krása“.

Babkaa.jpg

Morekhodová tu vyrastala. Vrátila sa sem potom v roku 2011 po odchode z továrne v IRKUTSKU. „V lete, keď je tu veľa ľudí, hovorím im: „Pozbierajte si po sebe odpadky, upracte si po sebe, nezahadzujte hocikde tie odpadky, pretože všetky končia v jazere Bajkal.“

Krava.jpg

Niekedy ju navštívi jej syn, inak jej jedinou spoločnosťou sú jej zvieratá. Zdá sa však, že jej to nevadí. „Mám tu všetko. A nemôžem to všetko zanechať po tom, čo môj manžel zomrel. Nemohla som to urobiť. Vedela som, že život je tu veľmi ťažký. Môj otec tvrdo pracoval aj s mojou matkou. Ako som to mohla nechať len tak? Ako by som mohla?“

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom