Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vedeli ste, že baktérie na telefóne môžu spôsobiť kožné problémy?

Telefon.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Baktérie sú všade okolo nás. Ale vedeli ste, že na telefóne ich môže byť dokonca viac ako na toalete? 

Rovnako ako väčšina ľudí aj Brian Tomlinson sa spolieha na svoj smartphone kvôli komunikácii a aplikáciám. 20-ročný mladík trávi toľko času na svojom telefóne, že sa mu to ani nedá odsledovať. Potom si začal všímať škvrny na tvári a na brade. Neskôr sa mu začalo zjavovať škaredé akné.

Viete, aká bola príčina? Baktérie žijúce na povrchu jeho telefónu. Štúdie ukazujú, že povrch telefónu môže mať viac baktérií ako WC! „Ja naozaj neviem, koľko hodín denne strávim s mobilom v ruke, ale povedal by som, že neustále telefonujem s ľuďmi,“ povedal Brian pre CBS. „Bol som vlastne celkom prekvapený. Nikdy som naozaj nepremýšľal o tom, že niečo také môže spôsobiť škvrny a akné na tvári, no rozhodne to dáva zmysel“.

Keď sa mu začalo častejšie tvoriť akné, hľadal príčinu. Jeho zistenie bolo naozaj šokujúce. Tieto nepríjemné kožné problémy mu spôsobujú baktérie na mobile, ktorý využíva počas dňa veľmi často.

Akne.jpg
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Znie to neuveriteľne, ale povrch obilného telefónu môže mať viac baktérií ako samotné WC!

Mobil.jpg
www.youtube.com

Zakaždým, keď použijeme náš telefón, dotkneme sa ním našej tváre, kde sa môžu baktérie zmiešať s potom, make-upom, s mikróbmi z našich rúk a inými. Avšak, akné nie je jediným rizikom. Znečistené telefóny môžu spôsobiť vážnejšie infekcie. Môžu dokonca vyvolať melanóm alebo alergiu na nikel.

„Tieto baktérie sú oveľa nebezpečnejšie, než si myslíte,“ povedala dermatologička Christine Stanko z Bryn Mawr Dermatology.

Doktorka.jpg
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Mladík našiel príčinu svojich kožných problémov, ktoré ho šokovali!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 27. júna 2016Zdroj www.littlethings.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: