Viaceré krajiny považujú hru Pokémon Go za hrozbu. Pozrite sa, prečo!

Zdieľať
Pokemon, Ashley Paramore, Vikram Matange
SITA/AP

Pokémon Go sa tento týždeň rozšírila do ďalších 26 krajín, no a niektoré náboženské a bezpečnostné autority začali biť na poplach.

V Saudskej Arábií klerikovia vyhlásili hru Pokémon Go za neislamskú.

Bosna varuje hráčov, aby si pri chytaní Pokémonov dali pozor a vyhýbali sa oblastiam s mínovými poľami. Tých je v krajine od roku 1990 ešte veľa.

Egyptské úrady vyhlásili, že hra by mala byť zakázaná, pretože zdieľanie fotiek a videí z chránených oblastí, by mohlo ohroziť bezpečnosť niektorých oblastí.

Ruské úrady vydali podobné varovania. Hovoria, že ak by hranie Pokémon Go zostalo nekontrolovateľné, „dôsledky by boli nezvratné“.

Pokemon
SITA/AP

Je síce obdivuhodné, že hra dostala ľudí od počítačov naspäť von do prírody, na prechádzky po pamiatkach a mestách, no objavuje sa stále viac prípadov, keď hráči pri honbe za Pokémonmi ohrozujú svoje zdravie a dokonca aj životy.

Problémom však môže byť aj to, že Pokémonov môžeme skutočne nájsť na každom mieste na svete. Podľa člena egyptskej národnej bezpečnosti a obrany Hamdiho Bakheeta môže byť hra nástrojom pre špiónov a tajné služby.

Sú podľa vás obavy oprávnené, alebo prehnané?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom