VIDEO: Chceš sa báť? Poznáme 6 najstrašidelnejších miest na svete! Ktoré to sú?

Zdieľať
strasidelne-miesta

1. Pripjať – mesto duchov na Ukrajine

Toto mesto, ktoré leží len pár kilometrov od Černobyľu, zasiahla rádioaktivita. Uliciam,na ktorých bolo kedysi príjemne a rušno, teraz vládne strašidelné ticho. Rodiny, ktoré tu v čase výbuchu bývali, sa v priebehu niekoľkých minút museli vzdať svojich domovov.

2. Lome – centrum voodoo v Togu

Nájdeš tu síce nádherné pláže a luxusné hotely, ale aj neskutočné množstvo pomôcok na vykonávanie strašidelného voodoo.

3. Múzeum genocídy Tuol Sleng v hlavnom meste Kambodže – Phnom Penh

Múzeum sa nachádza v mieste, kde bola kedysi stredná škola. Jej areál sa však zmenil na väznicu a mučiareň, v ktorej bolo umučených vyše 20-tisíc ľudí tými najkrutejšími spôsobmi.

4. Most Overtoun v Škótsku – most psích samovrahov

Je známy hlavne z 50. rokov minulého storočia, kedy sa tu začala éra záhadných psích samovrážd. Skokom z tohto mosta sa zabilo niekoľko psov. Hoci psi nemajú vo zvyku riešiť depresie samovraždou, na tomto mieste niečo nie je s kostolným poriadkom. Psi sa tu totiž záhadne vrhajú vždy na tú istú stranu priepasti. Ak to niektorý z nich prežije, vraj sa vráti, aby dokončil, čo sa mu nepodarilo. Legendy hovoria, že most je začarovaný a ovládajú ho zlí duchovia, ktorí nútia zvieratá k týmto nečakaným činom. Doteraz sa tu zabilo okolo 500 psov!

5. Japonský les samovrahov – Aokigahara

Na úpätí najvyššej japonskej hore Fudži sa rozprestiera les Aokigahara. Ten väčšina Japoncov považuje za prekliaty a niet sa tomu čo čudovat. Nikto nevie z akého dôvodu, ale práve tento temný les priťahuje každoročne desiatky ľudí, ktorí tu spáchajú samovraždu.

6. Jazero Natron – Tanzánia

Keď sa turista priblíži k brehu tohto výnimočného tanzánskeho jazera, pohľad, ktorý sa mu naskytne, ho vydesí! Na zemi tu nájde telá mŕtvych zvierat, ktoré vyzerajú ako z kameňa. Ich smrť je ale záhadou – predpokladá sa, že ich zmiatla voda, ktorá silno odráža svetlo, a tak do nej narazili ako do skla. Voda v jazere obsahuje veľa soli, ktorá telá zakonzervovala.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom