Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

VIDEO: Islamský štát brutálne popravil 21 egyptských kresťanov!

Horizon33_2015-2-16_10-11-32
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Podľa egyptského prezidenta si Káhira zvolí „potrebné prostriedky a načasovanie, aby pomstila toto zločinné zabíjanie“

KÁHIRA 16. februára – Militantno-extrémistická skupina Islamský štát (IŠ) v nedeľu zverejnila videozáznam, ktorý zrejme zachytáva popravu 21 egyptských kresťanov na území Líbye, na čo prezidenta Egypta varoval pred odvetou. Päťminútová nahrávka, ktorú prostredníctvom siete Twitter propagujú podporovatelia IŠ, ukazuje skupinu militantov oblečených v čiernom a zajatcov v oranžových kombinézach na pláži nachádzajúcej sa údajne blízko Tripolisu. Popravovaných označených za „nasledovníkov nepriateľskej egyptskej cirkvi“ nútia kľaknúť si na zem a následne im odrežú hlavy.

Egyptská štátna tlačová agentúra MENA citovala vyhlásenie hovorcu tamojších koptov, ktorý potvrdil usmrtenie 21 veriacich v Líbyi. Niekoľko hodín po zverejnení záznamu vystúpil v televízii egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí, pričom oznámil, že Káhira si zvolí „potrebné prostriedky a načasovanie, aby pomstila toto zločinné zabíjanie“. V reakcii na udalosť tiež ohlásil sedemdňové obdobie smútku. Popravu Egypťanov ešte v nedeľu odsúdili aj USA.

https://www.youtube.com/watch?v=97MOwcqbqnA

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 16. februára 2015Zdroj SITA, © SITA 2015, youtube.com, video: youtube.com
reklama:
reklama:
reklama: