Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Mladý moslim sa postavil na námestie v Paríži a urobil krásne gesto. „Som moslim, nie terorista. Objímte ma!“

Horizon33_2015 11 19_11 53 27.png
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Mnohí z nás sa na moslimov pozerajú s predsudkami a možno tak trochu aj s obavami. No a piatkové teroristické útoky v Paríži to zrejme ešte zhoršili. Nenávisť však nie je cesta a odsudzovať niekoho iba kvôli vierovyznaniu je krátkozraké a smutné…

Počas krvavých teroristický útokov v Paríži prišlo o život 129 ľudí a vlno protimoslimského odporu v Európe ešte viac narástla. Neznámy mladík, ktorý sa postavil na námestie v Paríži so šatkou na očiach, však chcel poukázať na to, že útočili radikálni islamisti a nie bežní moslimovia.

Horizon33_2015 11 19_11 52 54.png
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Mladík stál na mieste jedného z útokov so zaviazanými očami a tabuľkami, na ktorých stálo: „Som moslim, ale nie terorista. Verím ti. Veríš aj ty mne? Ak áno, objím ma.“

Postupne mladého moslima objalo viacero ľudí, niektorí boli dojatí a niektorí aj plakali. „Ďakujem každému, kto ma objal. Urobil som to ako odkaz pre každého. Som moslim, ale nikdy som nikoho nezabil. Súcitím s rodinami obetí. A chcem vám povedať, že „moslim“ neznamená „terorista“. Terorista je terorista. Niekto, kto zabíja ľudí pre nič. Moslim by toto nikdy neurobil. Zakazuje nám to naša viera,“ povedal mladík v závere videa.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 19. novembra 2015Zdroj metro.co.uk © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: