Pouličný umelec nakreslil v uliciach Paríža šesť nových diel. Pozrite sa, aké prinášajú posolstvo!

Zdieľať
Befunky collage 1 1.jpg

Banksy je pouličný umelec, ktorý si 20. júna pripomenul Svetový deň utečencov v Paríži. Na adresu kampane prezidenta Emmanuela Macrona „vydajte migrantov z francúzskych ulíc a mimo lesných úkrytov“, podelil sa o svoje názory na súčasnú politickú situáciu v krajine.

Prvé dielo zobrazuje maľbu dievčaťa pomocou ružového viktoriánskeho vzoru. Nástenná kritika kritizuje politiku migrantov zdanlivo fašistickej francúzskej vlády. Dievča sa nachádza v blízkosti stanice metra Porte de la Chapelle, miesta parížského oficiálneho utečeneckého centra La Bulle až do augusta 2017.

Malba1.jpg
Malba2.jpg
Malba3.jpg

Druhým nápisom je Banksyho interpretácia ikonickej maľby „Napoleonov prechod Alpami„. Ľudia si myslia, že sa vysmieva prezidentovi Macronovi kvôli slepému vedeniu krajiny.

Malba4.jpg
Malba5.jpg
Malba6.jpg
Malba7.jpg

Tretie dielo zobrazuje človeka, ktorý kŕmil kosťou potulujúceho sa psa. Niektorí špekulujú, že je to metafora pre politikov, ktorí podvádzajú masy maskovanou agendou.

Malba8.jpg
Malba9.jpg

Posledné tri diela obsahujú krysy – Banksyho podpisovú šablónu inšpirovanú parížskym umelcom Blekom Le Ratom. Predstavujú pracovnú triedu a spôsob, akým môžu obyčajní ľudia robiť obrovský rozdiel pri spoločnej práci.

Malba11.jpg
Malba12.jpg
Malba13.jpg
Malba14.jpg

Historik umenia a umelec Paul Ardenne tvrdí, že tieto nástenné maľby sú v štýle Banksyho. „Farba, línia, predmet a spôsob, akým prispôsobil obrázky z fotografií … všetci poukazujú na to, že je to Banksyho štýl od roku 2000. Má veľmi zvláštny podpis“.

Malba15.jpg
Malba16.jpg
Malba17.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom