Video k pesničke Happy dostalo do väzenia šiestich ľudí! Pozri, čo sa stalo!

Zdieľať
Iran Arrests Happy
In this frame grab taken from video posted to YouTube, people dance to Pharrell Williams' hit song "Happy" on a rooftop in Tehran, Iran. Police in Iran have arrested six young people and shown them on state television for posting the video. While the song has sparked similar videos all over the world, in Iran some see the trend as promoting the spread of Western culture. And women are banned from dancing in public or appearing outside without the hijab in the Islamic Republic. (AP Photo)

Iránska polícia zatkla šesť ľudí, ktorí nakrútili vlastnú verziu videa k piesni Happy amerického hudobníka Pharrella Williamsa.

Podľa oficiálneho vyhlásenia, traja muži a tri ženy, ktorí v klipe Happy in Tehran tancujú, spôsobili verejné pohoršenie a následne sa museli ospravedlniť v štátnej televízii. Dôvodom zrejme bola skutočnosť, že ženy vo videu tancujú na verejnosti bez hidžábov.

„Po tom, ako zverejnili toto vulgárne video, ktoré pohoršilo verejnosť, sa polícia rozhodla identifikovať tých, ktorí sa zapojili do výroby klipu. Vďaka spravodajským informáciám, policajnému vyšetrovaniu a pomoci súdnej moci, odhalili všetkých podozrivých a následne ich zatkli,“ uviedol policajný šéf Hossein Sajedinia.

Tvorcovia videa pritom podľa vlastných slov chceli ukázať, že v ich rodnej krajine sa mladí ľudia dokážu zabávať. „Chceli sme povedať svetu, že v Iráne sa žije lepšie, ako si všetci myslia,“ dodala jedna z tanečníc.

Pharrell Williams
Pharrell Williams arrives at the 86th Oscars Nominees Luncheon, on Monday, Feb. 10, 2014 in Beverly Hills, Calif. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP) Pharrell Williams

K zatknutiu sa vyjadril aj samotný Pharrell Williams. „Je veľmi smutné, že tieto deti zatkli za šírenie radosti,“ napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

https://www.youtube.com/watch?v=jSoBlwRep9M

Pharrell Williams – Happy

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom