Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vieme, v čom sú Slováci najlepší v Európskej únii! Pozri sa, čo to je!

mapaupr
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Európska únia má 28 členských štátov a každý z nich vyniká v niečom inom. No a Slovensko… tak to úplne prekvapilo! Pozri sa, ako!

Nečakané? Ani nie! Slováci majú v celoeurópskom priemere najviac skúseností s robotmi! Áno, je to tak. Hoci sa tomu mnohí bránia, sme národ geekov a nerdov.

mapacela

Treba hlavne priznať, že sme na tom skončili o dosť lepšie ako bratia Česi, ktorí sú najlepší v pití piva. Hold, každý máme to svoje. Naši ďalší susedia skončili nasledovne: Maďarsko má najmenej nelegálnych výdavkov (to sú tie, kedy niekomu zaplatíš bez bločku). V Rakúsku je zase najnižšia nezamestnanosť (ako to len robia), no a Poľsko je najväčším producentom jabĺk v EÚ.

strednáeur

Nemci sú najspokojnejší so svojím zamestnaním. Belgičania zase najviac recyklujú a Slovinci majú najmenej mám v pubertálnom veku. Najtichšie domácnosti a bývanie majú Chorváti. Ako sa im to podarilo docieliť síce netušíme, ale budiš. Najnižšiu spotrebu kokaínu má Rumunsko a najlacnejšia elektrina je v Bulharsku.

juh

Gréci majú medzi sebou najmenej nakazených tuberkulózou (toto je asi len jeden z gréckych rekordov…) a na Cypre najlepšie rozoznávajú a narábajú s eurobankovkami a euromincami. Nuž, to je tiež zvláštne prvenstvo. :-D Obyvatelia Malty sú najoptimistickejší z celej Únie. Bodaj by nie, keď tam majú stále tak pekne. V Taliansku sa ľudia dožívajú najvyššieho veku. Alebo by sa ho aspoň dožívať mali. Ktovie, aký názor na to majú mládenci z Palerma…

juh2

Španielsko je najpopulárnejšou destináciou pre Erazmákov. Prežívať zimný a letný semester v teple je dosť dobrým dôvodom na štúdium v tejto krajine. Portugalsko má najvyššiu produkciu korku (aby si vedel, odkiaľ pravdepodobne pochádza zátka z vína, čo máš odložené na večer). Francúzi sú najmenej obézni (pri tom dobrom jedle sa fakt čudujeme) a v Luxembursku hovorí priemerný študent 2 a pol jazykom. Teraz sa rýchlo zamysli… Koľko jazykov ovládaš?

sever

Sever Európy sa delí nasledovne: Íri majú najmenej rozvodov (ako to len robia?) a vo Veľkej Británii sa pácha najmenej samovrážd. Holandsko je top v počte ľudí, ktorí prestali fajčiť. Dáni najviac tancujú a spievajú, Švédi majú najviac používateľov internetu a Fíni najviac turistov. V Estónsku produkujú najmenej odpadu, Lotyši dajú s veľkou pravdepodobnosťou niekomu zo štátnej správy darček (alebo úplatok, volaj to, ako chceš) a v Litve majú najviac občanov s maturitou.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor IvkaDátum 22. januára 2015Zdroj thrillist.com, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., thrillist.com
reklama:
reklama:
reklama: