Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vieš, prečo sa ráno budíš s karpinami v očiach?

Eye 1201295_640.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: pixabay.com

Karpiny v očiach, to pozná asi každý. Síce to nie je práve najpríjemnejšia téma, no možno aj teba zaujíma, čo to tie karpiny vlastne sú…

Naše oči potrebujú byť neustále vlhké na to, aby mohli správne fungovať. Preto sa nám v nich tvoria slzy, ktoré zabezpečujú vlhkosť. A slzy sú v očiach neustále, aj vtedy, keď neplačeme. No a sú tam aj vtedy, keď spíme.

No a slzy sú tvorené vodnou a olejovou zložkou. Takže keď bdieme a do oka sa nám dostane nejaký prach alebo nečistota, stačí pár žmurknutí a samočistiaci systém oka sa o všetko postará.

Beautiful 2315_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

Avšak keď spíme, nežmurkáme a slzy sa dostávajú do kútika oka, kde postupne vysychajú. No a práve to sú karpiny.

A to, ako tvoje karpiny vyzerajú, môže signalizovať aj zdravotné problémy. Preto nebude na škodu, keď si budeš všímať zmeny na svojom tele a samozrejme, nevynechaj oči. Zelené či mazľavé karpiny, alebo karpiny nepríjemnej farby totiž môžu signalizovať zápal alebo infekciu oka. No a to už patrí do rúk lekára.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 18. apríla 2016Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , ,