Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, čím je zaujímavá Vydrovská dolina?

Sni mka obrazovky 2018 08 29 oa9.52.55.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza viacero zaujímavých a jedinečných miest, ktoré ukrývajú nejednu výnimočnú pamiatku. Rovnako je to aj v prípade Vydrovskej doliny? Viete, čo všetko sa tam nachádza?

Vydrovská dolina

Vydrovská dolina je približne 4 kilometre dlhá dolina vo Veporských vrchoch, nachádza sa v chotári obce Čierny Balog a tiahne sa z osady Vydrovo južným smerom. Dolinou preteká potok Vydrovo.

Čiernohorská železnica

Dolinou vedie vetva Čiernohronskej železnice, ktorá končí v Lesníckom skanzene, hoci trať pokračuje až po Obrubovanskú dolinu. Čiernohronská železnica je úzkokoľajná lesná železnica. Premáva na trasách Chvatimech – Hronec – Čierny Balog, Čierny Balog – Vydrovo a Čierny Balog – Dobroč v Slovenskom rudohorí.

#red #steam #locomotive #ciernybalog #ciernohorskazeleznica #summer #2015 #slovakia

A post shared by Pixelast (@pixelast.cz) on

#ciernybalog #ciernohorskazeleznica #Slovakia #railway #train

A post shared by Miriam Cáderová (@miriamcaderova) on

Lesnícky skanzen Vydrovo

Tento lesnícky skanzen je lesníckym múzeom v prírode, ktorý sa nachádza práve v tejto doline. Skanzen bol založený v roku 2002 a zriaďovateľom bol štátny podnik Lesy SR. Popri takmer 4 kilometre dlhom náučnom chodníku sa nachádza 75 zastávok, ktoré prezentujú históriu, pestovanie, ochranu a význam lesa, ale aj prácu lesníkov, ktorí ho chránia a využívajú.

Vidieť tak môžete exponáty, ktoré sa viažu na prácu lesných robotníkov ako napríklad horáreň, kaplnku, dočasné príbytky a prístrešky, maringotky, mechanizmy a zariadenia využívané pri ťažbe dreva či parnú lokomotívu so súpravou vagónov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 1. septembra 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: