Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, v ktorom slovenskom meste sa uskutočňuje najstarší európsky maratón?

Sni mka obrazovky 2018 09 08 oa18.48.53 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže pochváliť viacerými zaujímavosťami a unikátmi aj v rámci celej Európy. Rovnako je to aj v prípade najstaršieho európskeho maratónu, ktorý sa uskutočňuje pravidelne v Košiciach. Vedeli ste o tom?

Metropola východu

Košice sú často označované za metropolu východu. Ide o veľmi krásne a jedinečné miesto, ktoré ponúka veľké množstvo krásnych stavieb a pamiatok. Asi tou najväčšou a najznámejšou pamiatkou je Katedrála sv. Alžbety.

Táto katedrála je najväčším kostolom na Slovensku, s kapacitou vyše 5 000 ľudí a zároveň najvýchodnejšou gotickou katedrálou v Európe. Nachádza sa v strede Hlavnej ulice v Košiciach, pričom ju formuje do tvaru šošovky.

View this post on Instagram

#kosice #domsvalzbety #trip #slovakia

A post shared by jana_krivosudska (@jana_krivosudska) on

Aká je dĺžka maratónu?

Maratón alebo maratónsky beh je beh na dlhú vzdialenosť, ktorého trať meria 42,195 kilometra. Jeho vznik siaha ešte do obdobia starovekého Grécka. Trúfli by ste si ho zabehnúť?

Najstarší európsky maratón

V Košiciach sa pravidelne uskutočňuje Medzinárodný maratón mieru, ktorý je oficiálne tým najstarším v Európe. Aj keď pravdou aj to, že Košičania koncom októbra 1924 usporiadali prvý maratón, tak ten bostonský mal za sebou už 28 ročníkov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 9. septembra 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: