Vône určené pre páry: Spojte sa na ďalšej úrovni!

Zdieľať
Couple doing shopping
Foto: Adobe Stock

Radi dávate so svojim partnerom najavo, že jednoznačne patríte k sebe? Nemusíte nutne nosiť zladené outfity. Zvoľte omnoho sofistikovanejší a nápaditejší spôsob, ako podčiarknuť váš vzťah. Vyberte si vonné doplnky vytvorené priamo pre páry!

Jednou z možností, ako dať najavo, že ste jeden tím, sú unisex parfumy. Tak môžete okoliu prezradiť, že patríte k sebe a pri tom si zachovať svoju individualitu. Vďaka vašej osobnej telesnej chémii bude totiž na každom z vás rovnaká vôňa voňať trochu inak.

Možno vás to prekvapí, no parfumy určené pre obe pohlavia sú omnoho staršie, než rozdelenie na dámske a pánske vône, ktoré vnímame dnes ako štandard. Až do konca 19. storočia používali muži aj ženy prírodné esencie bez rozdielu pohlaví. Zmenu priniesli chemické molekuly a predovšetkým marketing, ktorý začal vonné doplnky deliť. Paradoxne, jeden z prvých moderných dámskych parfumov Jicky od Guerlain žal najväčšie úspechy u silnejšieho pohlavia.

Voňavé duo pre zamilovaných

Ak unisex vône nie sú pre vás vyhovujúce, nič sa nedeje. Aj na vás parfumérske domy mysleli. Mnoho značiek totiž vydáva rady, v ktorých prinášajú pod jedným názvom rovnako dámsku, ako aj pánsku verziu vonného doplnku. Zvykom býva, že takéto vonné kompozície sa nedopĺňajú len po vonnej stránke, ale aj vizuálne, dizajnom flakónov a obalov. Vďaka tomu budú vedľa seba skvele vyzerať aj na poličke v spálni, či na toaletnom stolíku. Presne ako vy dvaja!

Skvelým príkladom takejto dvojice vôní je Away od americkej značky Abercrombie & Fitch, ktorú zoženiete na Elnino.sk aj samostatne aj ako darčekové kazety. Pár tvorí parfumovaná voda pre ženy a toaletná voda pre mužov.

To, že k sebe patria vidno už na prvý pohľad. Dámsky flakón v reprezentatívnom zlatom prevedení korešponduje s pánskym v striebornom dizajne. Tvar oboch fľaštičiek je rovnaký, len vrch dámskej vône zdobí krúžok pripomínajúci prsteň, zatiaľ čo na jej náprotivku sa vyníma štvorcová obruč.

Poďte si vychutnať ich vôňu

Určite vás zaujíma aj, akými zložkami sú zmienené vonné doplnky tvorené. Gurmánskej dámskej parfumovanej vode Abercrombie & Fitch Away vládne hruška, jazmín a fialka. Podrobnejšie:

  • v šťavnatom úvode hruška, červená ríbezľa a mandarínka,
  • v strednej vrstve romantický jazmín, frézia a konvalinka,
  • v základe pralinka, štýlové santalové drevo a hrejivá ambra.
Abercrombie fitch away darcekova kazeta parfumovana voda 100 ml parfumovana voda 15 ml telove mlieko 200 ml 475900.jpg
Foto: Parfemy El Nino

Pánska verzia v podobe toaletnej vody je korenistejšia a obsahuje noty typické pre vône určené pre gentlemanov.

  • v hornej vrstve fialka, ananás a grapefruit,
  • v srdci mužná pelargónia, rázny zázvor a čierne korenie,
  • v základe vetiver, santal a ďalšie drevnaté akordy.
Abercrombie fitch away toaletna voda pre muzov 100 ml 430786.jpg
Foto: Parfemy El Nino

Informačný servis

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom