Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vrahovia na Facebooku! Týchto tu môžete stretnúť

Hacker 2300772_640.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com
reklama:
reklama:

Podľa štúdie z Birminghamskej univerzity, všetci vrahovia z Facebooku môžu byť odhalení na základe typov osobností. Zo 48 prípadov, kedy vrahovia použili sociálnu sieť k vystopovaniu obete či k ovplyvňovaniu fantázie obete, výskumníci určili tieto typy vrahov.

THE REACTOR

Je to najbežnejší typ vraha – až 27%. Ich hlavným znakom sú agresívne a násilnícke komentáre pod fotkami alebo statusmi. Patrí sem aj Scott Humphrey. Keď Humphrey zistil, že jeden z jeho priateľov Richard Rovetto „šťuchol“ na Facebooku jeho priateľku, dobodal Rovetta k smrti.

THE INFORMER

Druhým najčastejším typom je informátor- 22,9%. Tento typ publikuje statusy o náklonnosti k vrahom či o tom, ako by sami chceli vraždiť. Používajú sociálne médiá, aby ukázali svoju moc nad obeťou. To je aj prípad Keitha Belajonasa, ktorý napísal o vražde jeho ženy „vyhral som“ na Facebooku.

THE ANTAGONIST

Tento typ je tretím najčastejším a príslušníci tejto skupiny sú tí, ktorí na sieti eskalujú hádky, používajú slovné zbrane a sami sa zásobia zbraňami, aj keď hádka na sieti skončí. Vtedy pre nich začína offline hádka a spor pokračuje. Virginia Wych zastrelila ženu, s ktorou sa pohádala na Facebooku, čím zabila aj jej nenarodené dieťa.

FANTASTA

Pre fantastov neexistuje hranica medzi realitou a fikciou a používajú násilie na to, aby spojili tieto dva svety.

PREDÁTOR

Predátor si na sieti vytvorí falošnú identitu, ktorá mu pomôže nadviazať vzťah s obeťou.

IMITÁTOR

Poslednú skupinu tvoria imitátori, ktorí sa pretvarujú za svoju obeť. Sú aktívni na účte obete, komunikujú tak s priateľmi, rodinou, aby mali dojem, že obeť žije.

Koho teda máte medzi priateľmi vy? Ste si istí, že všetci vaši priatelia sú naozaj vašimi priateľmi?

Ransomware 2321110_640.jpg
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 9. januára 2018Zdroj www.the-line-up.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: